Занурення в епоху джазу та мундштуків

Естетика

Для кращого розуміння моди 30х років уявімо собі чоловіків гарно одягнених у костюми під замовлення, жінки у розшитих блискітками сукнях танцюють чарльстон на вечірці у високих мерехтливих хмарочосах. Духові оркестри грають жваву джазову музику у прокурених клубах. Вечірки на галявинах у супроводі коктейлів Лонг-Айленд – образи які були культурою джазової моди та естетикою ар-деко. У такому напливі стилізованого фурнітурного оточення у вигляді сонячних променів, сукні з бахромою, золота стеля, бакелітові радіоприймачі, геометричні візерунки які зустрічаються у декорі та маленький аксесуар для тонкої сигаретки у кожного зустрічного і це мундштук, про який ми поговоримо. Стати частиною модного джазового руху та обрати свій стильний елегантний мундштук замовити можете у спеціалізованому магазині.

Функціонал

Мундштук захищав пальці чи рукавички, зуби від фарбування жовтизною, дозволяв викурювати сигарету зберігаючи пальці прохолодними, та оберігав дим від попадання в очі. Кожен міг викурити сигарету, як багатий, так і бідний, але щоб виділитися, заявити про свою особистість і клас, споживачі прикрашали обгорнутий папером тютюн різними аксесуарами: портсигарами, попільничками, запальничками, сірниковими сейфами і звичайно, найбільш помітним мундштуком.

Роль аксесуару

Як не дивно але сигарета і мундштук відігравали важливу соціальну роль, у перші десятиріччя XX ст. жінки із елітного оточення нерідко курили сигарети. Актуальні журнали моди та інші періодичні видання час від часу повідомляли про жінок, які курять у дорогих готелях, та навіть пропонували курильні приналежності як відповідні подарунки чоловікам, так і жінкам ще в 1908 році — але це не набуло широкого визнання, особливо серед публіки.

Виробники тютюну з радістю підхоплювали жіночу тютюнову справу та націлилися на жінок-споживачів, один із найсміливіших маркетингових ходів, спрямованих на заохочення жінок до куріння, був зроблений Едвардом Бернейсом з American Tobacco створивши дорогоцінний мундштук який був виконаний у чорно-червоній палітрі кольорів прикрашений венеціанськими візерунками та зберігався у футлярі із 18-ти каратного золота. Подовжений яскравий мундштук надавав образу неймовірного стилю та дорогоцінності.

Мундштук – це прикраса яка надавала ефектності жінкам та відображала рівень статку чоловікам, аксесуар який мав безпрецедентну роль у світському житті.

17 січня 2023