Етикет та психологія візитниці

Психологія аксесуару

Сьогодні говоримо про такий маленький але важливий аксесуар як візитниця. Якраз часто таке буває, що маленькі речі відіграють велику роль в нашому житті наче ефект метелика – одна маленька подія призводить до ряду великих. Так само і в повсякденні, прискіплива увага до дрібниць справляє цілісну уяву про ваш образ.

Особливу роль відіграє візитниця для тих, хто працює у сфері продажів, візитна картка сама по собі часто є найкращим інструментом у торгівлі. Багато хто вважає, що вони не займаються продажами, але насправді всі постійно продають. Насправді часто люди з найприбутковішою роботою є найбільшими продавцями в компанії. Від генерального директора до прибиральника, з яким ви вітаєтеся, входячи в офіс, кожна людина відіграє важливу роль у представленні бізнесу. Коли ви зустрічаєте гостей або бізнес партнерів, особливу увагу привертає настільна візитниця як інструмент, за допомогою якого ви справляєте потрібне враження із подальшим представленням самої візитної карточки. Все це рекламує вас і вашу організацію та діє як образ впливової людини на адресата.

Етикет

На додачу до того, що це інструмент реклами та продажів для бізнесу, фактична картка слугує запрошувальною карткою або візитною карткою, як її традиційно називають.

Візитні картки історично були пов'язані з правильним етикетом з дуже складними правилами щодо того, як, коли і чому вони використовувалися. Спочатку їх використовували як форму запрошення, коли одна людина залишала свою картку в будинку іншої, щоб запросити запрошення. Потім вони чекали отримання картки від цієї людини, яка слугувала б запрошенням у гості або підтвердженням того, що їхня присутність вітається. Якщо така листівка не прийшла або виявилася захована в конверті, це слугувало підтвердженням того, що людина небажана і що особистий візит неввічливий.

Візитниці були дуже поширені серед аристократів у Європі, а також в Америці і навіть стали досить помітними в королівських будинках. Причина, через яку аксесуар був такий популярний серед еліти, просто тому що в багатьох або в більшості з них були слуги, які відчиняли двері. Якби це був домовласник, у таких візитницях не було б особливої потреби, але картки були на кшталт слуги - належним чином вітати або звільняти відвідувачів, не турбуючи свого роботодавця. Багато аристократів вимагали, щоб їхні слуги також доставляли візитки, виступаючи як кур'єр або посильний. Якщо листівку доставляли особисто, а не слугою, було заведено, щоб кут картки був загнутий догори, що вказувало при отриманні на те, що її залишили в особистий спосіб.

24 квітня 2023