Елегантність у руці - історія про мундштуки

Під час квітневого аукціону моди Hayloft 1920-х років було представлено скриньку для зберігання сигаретного мундштука Zeus, який своїм виконанням переносить нас у давно минулі золоті часи. У момент відкриття дорогоцінної скриньки, ви одразу уявите себе сидячим за столом паризької кафетерії, в чорних атласних вечірніх рукавичках, і перед вами акуратно поставлена на білій скатертині чашка кави.

Якщо перед вашим поглядом моментально виник образ Одрі Хепберн із стильною зачіскою і мундштуком, вам може буде цікаво дізнатися, що спочатку такі аксесуари використовували чоловіки, оскільки вважалося недоречним для жінок курити в громадських місцях. Після 1920-х куріння стало більш поширеним серед молодих поколінь, і з цього моменту зароджується витончений аксесуар і для жіночого населення.

Популярність

Мундштуки використовували протягом 20-х, 30-х і 40-х років - пік популярності особливо припадав до винаходу цигарок із фільтром - щоб запобігти потраплянню тютюну в ротову порожнину. Вони також запобігали падінню попелу на одяг і низку інших функцій, що покращували процес куріння. Поступово, мундштуки стали не тільки практичними, а й декоративними, модними аксесуарами, які поширювалися по всьому світу.

Мундштуки випускалися різних розмірів, стилів і дизайнів для різних випадків і приводів. Довші тримачі використовувалися для більш формальних заходів, у той час як найкоротші - для куріння вдома у вільній обстановці. Ці аксесуари слугували формою самовираження в суспільстві, можливістю виходити і насолоджуватися життям. Безліч прикладів мундштуків для сигарет можна знайти у фільмах, газетах, модних журналах і зображеннях повсякденного життя.

Сучасність

Зі зрозумілих причин мундштуки для сигарет стали менш популярними зі зміною технологій і ставлення до паління в усьому світі. Незважаючи ні на що, їхнє використання досі не вийшло з актуальної моди. Раритетні мундштуки, які збереглися до наших часів, розкривають багато цікавих деталей про життя, з якого вони походять. Форма, функція і стиль поєднувалися, щоб створювати красиві образи, майстерності та витонченого дизайну.

24 липня 2023