Вирощування розсади

Вирощування тютюну на власній грядці - заняття не тільки можливе, але і цілком посильне. Зрозуміло, від Ваших знань, досвіду і докладених зусиль залежить якість тютюну і його смак. Тому потрібно врахувати багато нюансів і поставитися до цієї справи з усією серйозністю.

Де росте тютюн?

Тютюн любить тепло, світло і помірну вологість. Йому потрібна легкий, пухкий, не глинистий грунт з водонепроникним підгрунтям. Для нього не годяться грунти з високим рівнем стояння грунтових вод, з частими паводками або зливами. Ділянка для висаджування розсади потрібна горизонтальна або з мінімальним ухилом.

Як підготувати грунт?

Відведений під тютюн ділянку орати потрібно восени. На самому початку весни грунт обробляють культиватором і бороною, а потім роблять грядки один-півтори метра шириною і десять-п'ятнадцять сантиметрів завдовжки. Розсаду вирощують на особливому ??поживному грунті та вкривають зверху мульчею. Щоб приготувати таку суміш, використовують рівні частки пухкого перегною, піску і грунту. Важливо, щоб суміш залишалася рихлою і не утворювала кірку, грунт і пісок повинні бути не глинистими. Найкраще підійде дерновий ґрунт. У перегної не повинно бути хлору - він дуже шкідливий для розсади.

Посів насіння

Насіння тютюну дуже дрібне, всього лише в одному грамі - 12 тисяч насінинок. Для знезараження насіння1 його опускають на 10 хвилин в 40% -й розчин формаліну. Після цього його потрібно 10-15 хвилин промивати під проточною водою. Щоб тютюн швидше зійшов, десь за 4 дні до посіву насіння пророщують в мішечках з тонкої бавовняної тканини або нетканого полотна. Мішечок потрібно заповнити насінням на дві третини і занурити на добу в нагріту до 30°С воду. Після цього промийте його, поки вода не стане прозорою. Мішечок злегка струшують, щоб прибрати воду, що залишилася, потім поміщають в тепле (27°С) місце і накривають вологою мішковиною. На 3-й або 4-й день насіння прокльовується - на ньому з'являються білі крапки. Коли насіння з точками буде 2/3, змішайте їх з подрібненим перегноєм або дрібним піском. Перед посівом грунт потрібно вирівняти, злегка утрамбувати і гарненько полити. Після цього насіння рівномірно розкидають, присипають тонким (0,5 см) шаром перегною, трамбують і поливають через дрібне сито.

Догляд за розсадою

3Розсаду поливати краще вранці або ввечері. Якщо цього зробити не можна, то в жарку пору до поливу і після нього розсаду вкривають від сонця на півтори-дві години. Поливайте так, щоб суміш була зволоженою, але не перетворилася на багно. Не можна допустити висихання суміші. На початку вигонки розсади її варто провітрювати рідше. Розсаду потрібно вкривати від пекучих сонячних променів, але не затіняти - при хорошій освітленості вона краще росте. Підживлюють її в кінці дня. З калійних добрив використовують тільки сульфат калію або поташ, тому що інші містять багато хлору, а це, як згадувалося, шкідливо для розсади. Мінеральні добрива замінюють курячим послідом - в ньому фосфор, калій і азот.

Коли листочки помітно піднімаються, розсаду присипають, щоб закрити коріння та прискорити зростання, і поливають. Для висаджування у відкритий грунт вона придатна, коли стебло буде гнучким (не ламається, якщо обернути навколо пальця), висота пагінків досягне 12-14 см, утвориться мінімум 5-6 листочків і добре розвинеться коріння. Розсаду вибирають в міру готовності. За тиждень з гаком до висадки потрібно підготувати рослини: тримати їх відкритими довше, не вкривати від сонця, поливати через день. За пару-трійку днів до висаджування зовсім припинити поливати розсаду і зняти рами.

Тепер розсада готова до висадки. Вітаємо, Ви завершили перший етап вирощування тютюну!

14 квітня 2021