Всі тонкощі вибору та зберігання тютюну для кальяну

Якість тютюну сильно залежало від сорту. У Туреччині винайшли Томбак - тютюн вирощується тільки в цій країні. Єгиптяни в результаті безлічі спроб створили Маассіль. Серед сучасних любителів кальяну дуже популярними є Nakhla Zaghloul і Shih el-beled.

Перший тютюн для кальяну - Маассіль!

Який процес виготовлення?

Він призначений виключно для кальяну. У його склад входить тютюн, патока або мед, а іноді і цукру з дистильованою водою. При виготовленні суворо дотримується пропорція один до двох з половиною. Гліцерин і есенція дарують суміші надзвичайний і різноманітний смак і аромат: популярне яблуко, полуниця (в Єгипті марка - Nakhla), м'ята («El-Esfahаny» на честь міста в Ірані Ісфахан) і багато іншого. Враховуючи примхи і бажання, виробники створили нові сорти: диня, вишня, виноград, кавун, троянда (марка Arabic factory of smoking/Abajoura родом з Єгипту); лакрица (Nakhla El-Basha). Якими б не були добавки, їх кількість і якість регулюється цілою системою певних стандартів. В середньому пропорції виглядають так: 30%, 50% і 20%. Термін придатність тютюну в основному становить два роки від дати виробництва, яку вказують на упаковці.

Маасіль можна побачити на картонних коробках та пластмасових банках, так само в скляних, але набагато рідше. Ілюстрації на упаковках повністю відповідають своєму продукту. Квітучі рослинні мотиви з фруктами і навіть з цілими садами, витончені султани або паші не дозволять сплутати маасіль з іншим тютюном. Крім красивих малюнків на пачці можна побачити попередження про можливість шкоди здоров'ю (з'явилися відносно недавно).

Які сорти тютюну для кальяну бувають?

Томбак, який згадувався вище, вважається другим видом тютюну для кальяну. Третій же сорт Жура родом з Індії. До його складу можуть входити не тільки фрукти, але й різні масла.

Тютюн для кальяну купити можна в спеціалізованих магазинах, де продають кальяни та аксесуари для них. Але пам'ятайте, який би Ви вибір не зробили, потрібно суворо дотримуватися правил зберігання: в герметичній упаковці, в холодному місці (можна в холодильнику) подалі від інших продуктів із сильним запахом. В результаті Ви зможете насолодитися чудовим ароматом якісного продукту.

Приємних Вам покупок!

27 квітня 2021