Шкідники тютюну та заходи боротьби з ними

Вирощування тютюну, як і будь-якої іншої культури, пов'язане з труднощами. Одна з них - це шкідники. У невдалі роки вони здатні практично повністю зіпсувати тютюновий посів, оскільки частину рослин вони знищують, а якість тих, що залишилися, значно знижується. Для тютюну становлять небезпеку більше 80 видів шкідників - це представники і тваринного, і рослинного видів. Сьогодні ми розповімо про комах-шкідників, які завдають врожаям найбільшої шкоди.

Персикова попелиця

1. Персикова тля - дрібна комаха яйцевидної форми ясно-зеленого (часом рожевого) забарвлення. Зустрічається цей шкідник у всіх районах тютюнництва. Попелиця висмоктує сік з тютюнового листя іpersikovaya-tlya забруднює їх відходами, шкірками (тля линяє кілька разів за своє життя) і трупами. Крім цього, вона поширює такі захворювання, як огіркова мозаїка та біла пестріца. Попелиця виснажує листя тютюну, уповільнює і порушує його нормальний розвиток, знижує врожайність і погіршує смакові якості.

Шкідник дає за сезон до 18 поколінь, причому перші з них безкрилі, але в наступних з'являється все більше крилатих особин, і тля швидко поширюється по всій плантації. Через швидкість розмноження, мобільність і численність потомства цей шкідник особливо небезпечний для тютюну.

Заходи боротьби. Найефективніший засіб - це профілактика. Тому необхідно ретельно виполювати бур'яни ще до висадки тютюну і регулярно перевіряти листя (зазвичай попелиця тримається на зворотному боці). При першій же появі шкідника потрібно обробити плантацію 0,3% розчином метатіону або рогору.

Тютюновий тріпс

Vreditel-lukovichnyih-----lukovichnyiy-trips2. Тютюновий тріпс - дуже дрібна (0,7-1 мм) комаха з витягнутим тільцем блідо-рудого або жовтуватого кольору з ледь помітними прозорими крилами. За літо дає близько 7 поколінь. Тріпс висмоктує сік з тютюнового листя і пошкоджує його покрив - шкірку. Через це різко знижується врожайність і якість сировини. Заражене листя погано ферментується, висихає нерівномірно, а після сушіння стає ламкими Тріпс є переносником багатьох хвороб.

Заходи боротьби. Кращим засобом залишається профілактика, оскільки вже заражені посіви важко зберегти. Щоб не допустити появи шкідника, потрібно очищати плантації від бур'янів, узбіччя обробити інсектицидами, а за 3 тижні до посадки тютюну обробити поле 12% -м дустом гексахлорану. Заражений тютюн необхідно обприскувати інсектицидами.

Дротяний черв'як

3. Дротяні черви (кістянки) - це личинки жука-щелкуна. Вони тверді на дотик, досить тонкі, близько 2 см в1334427132_provolochnik-300x188 довжину, рудого або жовто-бурого забарвлення. Черви ушкоджують коріння, прогризають ходи в стеблинках молодих рослин і вигризають серцевину. Вони живуть 3 (часом 4) роки, поки не стануть дорослими особинами, тому боротися з кістянками важко.

Заходи боротьби. Важливо не дати черв'якам з'явитися в грунті, тому що знищити їх повністю - завдання не з легких. Для профілактики за 2 тижні до висаджування тютюну потрібно обробити грунт 12% дустом гексахлорану. Його потрібно відразу ж змішати з ґрунтом, тому що під впливом сонця він швидко втрачає токсичність. Якщо черв'яки все ж з'явилися, слід до вечора запилювати посіви дустом метафосу і боронити на 3-4 см.

14 квітня 2021