Види тютюну

У світі існує величезна кількість видів тютюну. Досвідчений курець знає, який краще вибирати. Але якщо Ви тільки почали вивчати асортимент тютюну, то ми допоможемо Вам у цьому.

Всього можна підрахувати приблизно 60 видів тютюну. Але серед такої кількості різних трав прийнято виділяти головні, які лежать в основі всіх тютюнових сумішей. Решту ж тютюну використовують для зміни смаку і якості тютюнового виробу. Вони здатні доповнювати смакові якості і надавати неповторності тютюновим сумішам.

Тютюн Virginia - найпоширеніший сорт

Найпоширенішим тютюном вважають сорт Virginia. Цей сорт входить практично в усі тютюнові суміші і є в його основі. Вперше почали вирощувати Virginia в США і саме в цій країні можна виростити ідеальні рослини даного сорту. В основному сорт має світле золотисте листя, але буває і темна Virginia. Світлі сорти приємні і ніжні на смак, мають тонкий аромат і тютюн містить велику кількість цукру.

Зараз Virginia вирощують практично в усьому світі: США, Африка, Бразилія, Азія тощо. Так один і той же сорт тютюну може сильно відрізнятися один від одного і при виборі тютюну потрібно враховувати дані нюанси. Virginia висушують, ферментують і витримують. Таким чином, тютюн набуває нових смаків, і стає з яскраво вираженими фруктовими нотками.

Склад Virginia:

 • 1-3,5% нікотин;
 • 10% мінерали;
 • 15-25% вуглеводи;
 • 16% лужні речовини;
 • 10% різні кислоти;
 • 6% пектин.

Особливості тютюну Burley

Другим за якістю і популярністю є сорт тютюну Burley. Батьківщина цього сорту також США, де й донині вирощується величезна частина Burley. Але й в Україні можна зустріти невеликі плантації даного сорту. Завдяки Burley можна поєднати різні смаки і сорти тютюну. Він відмінно їх поєднує і надає свій тонкий шоколадний смак. Але разом з цим він є більш насиченим за смаком, ніж Virginia.

Склад Burley:

 • 1,5-4,5% нікотин;
 • 10% смола;
 • 10% пектин;
 • 8% кальцій;
 • 7% азот;
 • 6% калій;
 • 20% різні кислоти.

Для контролю міцності, Burley сушать більше місяця в приміщенні, де абсолютно немає сонячних променів. Після всіх етапів підготовки тютюну, Burley ароматизують медом або іншими компонентами. Цей сорт тютюну горить повільно, що дає можливість повністю насолодитися улюбленим курильним виробом.

Інші сорти тютюну

Також потрібно сказати кілька слів про тютюн сорту Latakia. Він вирощується в основному в Сирії та на Кіпрі. Тютюн має насичений аромат диму і тому багато хто вважає, що Latakia дуже міцний тютюн. Але насправді тютюн не міцний і якщо його добре розпробувати, то без Latakia вже буде не можливо обійтися. Курити Latakia в чистому вигляді дуже важко. Максимальна кількість цього сорту в тютюновій суміші може становити 50%.

Oriental - східний мікс різних сортів тютюну. Ростуть рослини в Туреччині, Македонії та Греції. Головною відмінністю від інших видів тютюну є маленькі листочки на кущі. Перед сушінням вони перемішуються і роблять з них гірлянди і тільки потім тривалий час сушаться на сонці. Oriental має велику кількість цукру і нікотину в своєму складі. Цей сорт тютюну містить натуральні ароматичні масла.

Існує ще безліч видів тютюну. Кожен тютюн має особливі властивості і аромати. Тепер Ви знаєте про головні сорти тютюну, які використовують для виготовлення тютюнових виробів.

2 червня 2021