Види нарізки тютюну для трубок

Якщо думаєте, що спосіб нарізки тютюну ні на що не впливає, то Ви помиляєтеся. Залежно від типу нарізки, тютюн зручніше набивати в трубку, він краще горить, та й в цілому позначається на смаку.

Які ж є основні види нарізки тютюну?

Flakes - тютюн розрізається на тонкі спресовані пластинки. В цілому Flakes - це основна назва для всіх подібних типів нарізки. Також можна зустріти такі назви, як Flake cut, Navy cut, Sliced cut, Cut cakes.

До речі, одна з назв - Navy Cut - прийшла з Англії, де моряки пресований тютюн розрізали на пластинки прямо перед курінням. В даний час для виготовлення тютюну Flakes, спресовують тютюн в тверді плити. Після цього його укладають в штабелі, нагрівають і ферментують. Процес ферментації дозволяє зробити тютюн менш міцним. Потім, тютюнові плити нарізають тоненькими пластинами.

Варто відзначити, що спресований тютюн курити складніше, ніж пластівчастий. Потрібно призвичаїтися. Однак, воно того варте. Дим при курінні - більш холодний, а смак - насиченіший.

Cut Plug - якраз є пластівчастим тютюном. Це теж плитковий тютюн, але він був розтертий так, що перетворився на суміш невеликих пластівців. До групи з подібною нарізкою входять тютюни під назвою Ready rubbed, Loose flake, Rubbed out.

Spun Cut - тютюн рулетного типу. Це незвичайний і рідкісний тип нарізки через дорожнечу і багато складнощів у виготовленні.

Для приготування, тютюн вручну укладають таким чином, щоб різні сорти чергувалися. Потім суміш скручується в рулет і загортається, як сигара. За товщиною рулет може бути від 1 до 3 сантиметрів. Рулет деякий час залишають на зберігання, а потім нарізають кружечками. Їх ще іноді називають coins (монети).

Cross Cut - гранульований тютюн. Спосіб нарізки популярний в Америці. Тютюнове листя спочатку спресовують, а після ріжуть навхрест. У підсумку виходять маленькі кубики. Його дуже легко набивати, а аромат і вологість досить добре зберігаються. Однак, є й недолік - він не так добре, як інший тютюн, запалюється і горить.

Вільна нарізка. З назви зрозуміло, що при даному способі нарізки немає певного розміру тютюнового листя. Тютюн не пресують і ріжуть тільки один раз. Його зручно набивати в трубку, але є мінуси. Нарізка зустрічається, як дуже дрібна, так і дуже груба. При дрібної нарізці, тютюнове листя добре горить, але практично не зберігає вологість, а при великій, навпаки, погано горить.

Mixturеs. Суміш стандартних нарізок тютюну. Основна частина - тютюнове листя Вірджинія вільної нарізки. Також в суміші присутні розтертий Берлі і темний Кавендіш, який робить смак більш м'яким. Крім того, додається ароматна Латакія.

18 травня 2021