Люлька форми Horn

Одна з найбільш відомих і пам'ятних форм люльок - це Horn. Її назва говорить сама за себе - люлька дійсно дуже схожа на мисливський ріг або на музичний ріжок. Horn часто служить основою для фріхендів - завдяки такій цікавій та незвичайній формі вона дає простір для фантазії, до того ж на хорні виграшно виглядає поєднання двох видів фінішу - гладкого і бласту.

Виготовлення хорна - непросте заняття. Перша складність - це вибір відповідного бріару. Буває, що з 20-30 блоків плато для Horn можна використати 1-2 штуки. Для хорна годиться тільки близький до ідеального бріар - з ясно видимим ??малюнком волокон (причому малюнок повинен загинатися під кутом близько 120?), без сендпітів і з чистою верхівкою. Друга складність - чашу (а часом і чубук) не можна виточити на токарному верстаті, доводиться все робити вручну. На виготовлення хорна майстер витрачає більше часу, грошей і зусиль, ніж на люльку будь-якої іншої форми.

Особливості форми Horn

Отже, як розпізнати Horn? Насправді, дискусія про те, що ж вважати хорном, триває вже давно і ніяк не1 прийде до свого завершення. Навіть майстри-люлькарі дві однакові за формою люльки можуть назвати по-різному: хто хорном, хто бент дубліном. Тому ми постараємося не заходити в нетрі і розповісти про характерні риси самого що ні на є класичного хорна.

Його головна особливість - це плавний перехід від чаші до чубука. Будова стаммеля конусовидна, верх чаші значно ширший за низ. В іншому все факультативно - горн може бути як бентом, так і прямим, верх чаші може бути як скошеним, так і паралельним землі.

Відмінності між Horn і іншими люльками

847128Horn і Oliphant - близькі родичі, і відмінності між ними досить розмиті. Деякі навіть не виділяють Oliphant в окремий підвид, а вважають другою назвою хорна. Але це все-таки не зовсім правильно. Отже, відмінності:

1. Horn і Oliphant. Horn може приймати різноманітні форми - вигин мундштука і чубука буває яким завгодно, аж до Full Bent, а перехід між чашею і цибухом - і досить крутим, і практично непомітним. На форму мундштука немає обмежень: часто зустрічаються конічні, але бувають і сідлоподібні, і круглі. Форма Оліфанта визначається куди суворіше: ця люлька схожа на плавно загнутий конус. Перехід між чашею і цибухом, а також між цибухом і мундштуком максимально непомітний - ніяких різких вигинів або звужень. Через форму стаммеля мундштук може бути тільки конічним.

2. Horn і Zulu. Zulu - це різновид дубліна. У хорна перехід між чашею і цибухом набагато більш плавний,horn-oliphant ніж у зулу. Крім того, вигин Zulu завжди дуже легкий - в районі 1/8.

3. Horn і Dublin. І у хорна, і у дубліна чаша конічна. Але чаша хорна звужується сильніше і більш плавно. Крім того, перехід між чашею і цибухом у дубліна завжди помітний - кут практично прямий.

4. Horn і Cutty. Можна було б сказати про кут нахилу чаші або про з'єднання з цибухом, але досить запам'ятати всього одну відмінність: внизу чаші у Cutty розташована невелика декоративна шпора.

5. Horn і Calabash. По суті, бріаровий калабаш - це імітація справжнього гарбузового калабашу. Тому його легко відрізнити від будь-якої іншої люльки - досить звернути увагу на специфічний верх чаші.

У куріння хорна є свої особливості. Через форми чаші тютюн в цій люльці горить спекотніше, тому ви завжди повинні стежити за темпом куріння. Але зате у хорна є незаперечна перевага - тютюн в ньому відмінно докурюється до кінця.

17 травня 2021