Тютюн та його історія

Тютюн відомий світу вже не одне століття. Він завжди користувався великим попитом. А його розвиток стрімко йшов вперед. Зараз тютюнові вироби любить безліч людей на планеті. Але мало хто замислювався, з чого почався шлях тютюну.

Першим, хто спробував тютюн вважається Христофор Колумб.

Йому такий незвичайний подарунок дали індіанці. Супутники Христофора умовили взяти з собою це тютюнове листя та повести на Батьківщину. Так в 1496 році Європа побачила вперше тютюнове листя. З самого початку любителів тютюну звинувачували в угоді з дияволом. Але, незважаючи на це португальці та іспанці все-таки продовжували ввозити в Європу тютюнове листя та їх насіння.

До XVIII століття практично всі країни світу дізналися, що таке тютюн. Його стали вирощувати в Туреччині, Європі, Китаї та інших країнах. Його курили практично всі: від простих людей, до правителів держав. Вважалося дуже престижним подарувати тютюн знатній людині. Подібний подарунок зробив посол Жан Ніко королеві Франції. З тих пір той самий тютюн стали називати Nicotiana.

Тютюн - це зілля, яке губить людей.

tabakТютюнове листя славилися своїм незвичайними лікарськими властивостями. Його вживали для лікування безлічі хвороб. Тютюн не тільки курили, але й нюхали, заварювали, жували. Не дивлячись на таку популярність, деякі країни в XVI столітті боролися з шанувальниками тютюну радикальними методами. Вони попросту оголошували курців чаклунами та обезголовлювали перед натовпом людей. Теж саме відбувалося і на Русі.

З початком правління Петра I, тютюн стали курити тільки з трубок. Так можна було контролювати вживання тютюнової продукції. З часом почали вирощувати свій сорт тютюну - аммерсфортський (махорка). Він сміливо поширювався та ставав улюбленим в різних колах.

Який тютюн став всесвітньо відомим?voltet

В кінці XVI століття Вальтер Рейлі створив свою першу тютюнову плантацію. Він вирощував сорт тютюну, який у результаті назвав Вірджинією. А завдяки тому, що багато вчених вважали тютюнове листя цілющими, його почали активно вирощувати. За допомогою тютюну боролися з головними та зубними болями, позбавлялися від кольок і проблем з суглобами. Найбільшим противником тютюнопаління вважалася церква. Духовенство вважало, що тютюн згубно впливає на здоров'я людини. А щоб це довести, проблему детально вивчали вчені.

Тютюнові вироби дуже часто були під забороною. У наш час практично нічого не змінилося. Вчені довели, що надмірне вживання тютюну негативно впливає на здоров'я людини. Вся тютюнова продукція строго контролюється. Але шанувальників куріння ароматного тютюну менше не стало. Люди вигадують нові способи куріння та створюють унікальні тютюнові композиції.

21 травня 2021