Стратегії і тактики гри в нарди

З плином часу, кожен гравець виробляє власну стратегію, яка допомагає правильно оцінювати ситуацію і вигравати у свого опонента. В даний час існує величезна кількість тактик, однак найпоширенішою і, мабуть, швидкою є "швидкісна гра". Головне завдання шуканої стратегії, - переклад всіх своїх шашок в будинок і виведення їх за межі дошки. Щоб вона була ефективною, необхідно обходити блоки опонента і намагатися не потрапити на бар.

Не менш поширеною і високоефективною є і стратегія бліц!

 1511456Вона передбачає ні що інше, як вибивання на бар шашок супротивника. Крім того, користувачеві необхідно блокувати пункти у своєму будинку. Однак слід пам'ятати, що дана стратегія гри в нарди буде ефективною на початку, особливо, якщо на кістках випадає дубль (5-5 , наприклад).

Для того, щоб втілити в життя бліц - стратегію, слід побудувати перешкоду з шести пунктів (дві шашки на кожен пункт). Якщо Ви не маєте достатнього досвіду, то гра може здатися затяжною, а використання стратегії бліц - не реальною. Спробуйте побудувати на початку гри стіну з шашок. Якщо Ви заблокуєте сьомий пункт, то дві заблоковані шашки супротивника не зможуть передчасно покинути Ваш будинок.

"Зворотній гра".

 nardi_pravilaВона передбачає те, що гра пішла не за Вашим сценарієм. У цьому випадку Вам слід тримати кілька шашок у зоні свого супротивника і максимальна кількість "якорів" на своєму ігровому полі. Головний наголос робиться на те, що супротивник, загнавши свої шашки додому (крім однієї-двох) викине комбінацію, яка посприяє тому, щоб хоча б одна його шашка залишилася відкритою. Вам же буде потрібно вибити її на бар і направлятися в будинок.

Пам'ятайте, що гра в нарди - це постійно мінливі ситуації. Виходячи з цього, необхідно усвідомити, що застосовувати стратегії доведеться не поодинці, а комплексно. Тільки такий підхід до вирішення питання здатний принести Вам перемогу.

02 червня 2021