Історія виникнення перших бритв для гоління


Сьогодні ми з вами зануримось у історію виникнення перших бритв, еволюцію гоління та розкажемо як розвивався цей ритуал від самого початку і до наших часів. Стаття буде цікавою тим хто займається голінням і хто тільки починає свій шлях до такого магічного процесу у догляді за бородою.

Мистецтво гоління – це позачасова практика, яка переходить із покоління в покоління передаючи вікові знання та вдосконалюючи інструменти для цього. Віками, від самого початку, коли люди відкрили для себе гоління цей процес і досі є актуальним і буде далі, адже доглянутий зовнішній вигляд – це перше на що звертається увага при зустрічі або знайомстві, скажемо перше враження. Середньостатистичний чоловік витрачає на гоління понад 3000 годин за життя, еквівалентно 1/3 року.

Історія появи бритви

Історія починає своє коріння аж у 3000 – 332 рр. до н.е. у стародавньому Єгипті гоління асоціюється із статусом, багатством та становищем у суспільстві. Поява рослинності на обличчі мало за собою дурний тон і сповіщало оточуючих що в нього немає грошей на відвідування перукаря – хоча від тоді нічого не змінилося як в сьогоденні, образ мислення і в 21 ст. диктує що чисто поголене лице асоціюється з професіоналізмом та успіхом.

356 – 323 рік до н.е. У Стародавній Греції бороди були нормою в суспільстві, оскільки люди дивилися на таких авторитетів, як Платон і Сократ. Однак Олександр Македонський створив новий напрямок моди і порушив старі звичаї практикуючи чисте лице. Це був перший грецький правитель який зробив цю моду. Такий крок мав у собі практичне значення оскільки в ближньому бою за бороду було легко вчепитися ворогові що ставило бійців у невигідне становище, тож всі солдати голилися перед боєм.

100 – 44 рр. до н.е. у Римській республіці наявність бороди вважалось варварським тоном. Юлій Цезар, відомий своєю модою, який носив тогу з "вільним поясом", також вискубував волосся з бороди, створюючи тенденцію, якої дотримувалися багато римських чоловіків. Гоління навіть мало духовний компонент у римському суспільстві. Перше волосся на обличчі молодої людини було зрізане і запропоноване богам для благословення та удачі.

1762 рік. Жан-Жак Перре, француз із Парижа, розробив першу модель безпечної бритви у вигляді безпечно бритви. Станки для гоління із захисним дерев'яним кожухом, прикріпленим до звичайної небезпечної бритви. Безпечна бритва - це бритва із захисним пристроєм, розміщеним між краєм леза і шкірою, що дає змогу менше покладатися на тверду руку і майстерність перукаря.

З того часу починається розвиток безпечних бритв які ми знаємо сьогодні. Багата історія стародавніх часів має вплив і в наші часи так як має практичну основу.

24 квітня 2023