Історія та еволюція чоловічої краватки

Сьогодні ми з вами починаємо розмову про аксесуар який знає кожна людина, найрозповсюдженіший атрибут костюму чи інших фешн рішень – чоловіча краватка. Хоч у наш час існують різноманітні рішення з точки зору моди та стилю використання краватки як атрибуту одягу для чоловіків і жінок, починаючи від прикладів в якості ременю і закінчуючи пов’язками на різних частинах одягу. Ми відкриємо завісу історії та розповімо хто винайшов цей аксесуар, як став популярним і чому за чотири століття він перетворився із предмета військової форми на предмет сучасного атрибуту одягу. А підібрати собі унікальну чоловічу краватку допоможе спеціалізований магазин оригінальних аксесуарів.

Хто винайшов краватку?

Перші краватки ледве схожі на сучасні. Походження цього атрибуту можливо відстежити до XVII ст. у часи 30-ти річної війни 1618-1648 рр. французька армія найняла хорватських найманців які носили традиційні шийні платки з вузлами на шиї як частина уніформи. Це скріплювало верхню частину курток і було більш практичним ніж жорсткі коміри. Ближче до кінця війни хорватські солдати були представлені французькому королю Людовику XIV де під час огляду він помітив ці шийні платки і почав сам їх носити як аксесуар приблизно у 1846 році. Перша назва буда усно зареєстрована як «La Cravate» на честь хорватів які винайшли цю модну деталь та й до сих пір ця назва використовується як назва краватки. Король зробив краватки обов’язковим аксесуаром на королівських зборах. Модна тенденція швидко розповсюджувалась по всій Європі.

Хустки, шарфи та бандани

По мірі як з часом змінювалася Європа, змінювалися і краватки. Замість практичного призначення як використовували хорвати, цей атрибут ставав показником соціального статусу носія. Краватки носили дворяни, які хотіли продемонструвати силу, багатство, елегантність та статус. У XIX ст. шарф став наймоднішою краваткою наряду із панчохами, банданами та хустками. Краватка придбавала все більш різноманітних форм перетворюючись на подібні хустки які зав’язувалися на шиї. З часом публікується брошура в якій докладно описується популярні способи зав’язування краваток і обставини в яких доречні різні узори.

Початок сучасної краватки

Краватки розвивалися і змінювалися разом із модою і соціальними тенденціями. Походження краватки яку ми знаємо сьогодні можна відслідкувати до виробника текстилю із Нью-Йорка 1920-х років. Джессі Ленгфорд запатентував абсолютно новий підхід до виготовлення краватки. Він розрізав тканину під кутом та зшивав її у три сегменти. Цей метод використовується і до сьогоднішнього дня.

28 березня 2023