Історична подорож сигари від племен Майя до сучасності

Сигара має давнє коріння, що сягає племен Майя, які вирощували тютюн з медичною метою приблизно в 2500 році до н.е. Вони також вживали його через ніс і куріння. У період Століття відкриттів великі дослідники, як-от Крістофор Колумб, виявили тютюн 1492 року на маленькому острові на Менших Антильських островах біля берегів Венесуели, і імпортували його в Європу. Індіанці називали його tzibatl, назва, що використовується як для позначення трубки, через яку вдихався дим, так і для самої сигари. Іспанський переклад став "tabaco", а португальський - "tabago".

Репутація сигар

Моряки повідомили, що кубинські індіанці курили примітивну форму сигари з перекрученим, сухим тютюном, загорнутим у листя. Невдовзі іспанці, португальці та інші європейські моряки теж узяли цей звичай, як і згодом конкістадори.

Тютюн був представлений в Іспанії та Португалії, де насіння вперше було оцінене за свою декоративну цінність, а згодом стало вважатися "чудодійними" ліками. Тютюн незабаром був прийнятий у всіх його формах у XVI столітті, а на початку XVII століття в Іспанії, Португалії, потім у Франції та пізніше у Великобританії. У XVII столітті тютюн став товаром масового ринку, перші комерційні тютюнові компанії з'являлися в той же час.

Sikar - походження слова "сигара"

Слово "сигара" походить від майянського слова sikar, яке стало cigarro іспанською. Перші форми сигар, як ми знаємо їх сьогодні, були виготовлені в Іспанії з використанням кубинського тютюну в XVIII столітті.

У Франції та Німеччині створюються дрібні сигарні фабрики, а потім і в Нідерландах. Виробництво сигар почалося у Великобританії на початку XIX століття. У 1821 році знадобився законопроєкт для встановлення правил, що регулюють їхнє виробництво. Через ввізне мито іноземні сигари у Великій Британії вважалися предметом розкоші. Скоро з'явився попит на сигари більш високої якості, що призвело до витіснення іспанських сигар кубинськими. Протягом цього періоду було створено близько 400 фабрик на Кубі. Оскільки бренди ще не існували, а сигари масово експортувалися, образ міцної сигари почав формуватися 1840 року з першої марки Punch, купити сигару та скуштувати легендарні вітоли на сьогодні можливо у спеціалізованих магазинах.

1840 рік, сигара приходить до Північної Америки.

Сигара прибула до Північної Америки 1762 року, коли Ісраель Путнам повернувся з Куби з вибіркою гаванських сигар і великою кількістю насіння кубинського тютюну. На початку XIX століття американське внутрішнє виробництво почало зростати, а разом з ним імпорт кубинських сигар у значних кількостях.

Але куріння сигар у Сполучених Штатах справді стало популярним лише до часу Громадянської війни у 1860-х роках, коли почали з'являтися окремі бренди з кінця XIX століття. На той час сигара стала статусним символом у Сполучених Штатах.

Традиційні сигарети вперше з'явилися на сцені на початку XIX століття як дешева альтернатива сигарам. Запровадження машин для виробництва сигарет у 1880-х роках прискорило зростання популярності цієї форми паління, яка стала домінуючою до часу Першої світової війни. У відповідь на це виробництво машинних сигар почалося на Кубі в 1920-х роках, після чого як виготовлення, так і куріння ручних сигар почали плавно, але впевнено знижуватися.

24 серпня 2023