Що таке бензин для запальничок і які види палива існують

Всі хто має справу з сигаретами, самокрутками, сигарами, кальяном і т.д. знають, для того аби почати процес куріння вашого улюбленого курива – потрібен вогонь. А якщо ви щасливий володар бензинових запальничок то вам потрібен сам бензин для запальничок – про це паливо і піде далі мова.

Про бензинові запальнички

Людській винахідливості знадобився час, щоб зробити вогонь доступним для сучасного користувача у вигляді запальнички. Перші сучасні запальнички з'явилися на початку ХІХ століття, а кишенькова запальничка була розроблена на початку ХХ століття. Їх об'єднує те, що вони конструктивно поєднують у собі все те, з чого роблять вогонь: Паливо - це бензин і бавовняний гніт або газ, ініціатор іскри – це кремінь або п'єзоелектричний кристал і механізм, що ініціює іскру - це фрикційне колесо або ударний механізм. Кожна запальничка створена для того щоб створити вогонь, але без палива вашому аксесуару не вдасться.

Що таке бензин для запальничок?

Це по суті лігроїн — суміш рідких вуглеводнів, яку отримують при прямій перегонці нафти або крекінгу нафтопродуктів (вихід 15-18 % від маси сировини). Він використовується як бензин для запальничок який в свою чергу є можливість купити у магазинах оригінальних подарунків. Саме слово «лігроїн» запозичене до української з французької мови. У сучасній французькій мові, рівно як і у більшості європейських мов, цю речовину звуть «нафтою» (фр. naphtha, англ. naphtha). Ці слова є похідними від латинської назви одної з нафтових фракцій naphtha, запозиченої з давньогрецької νάφθα. Одним словом бензин для запальничок - це легкозаймиста речовина, яка використовується в різних типах гнотовидних запальничок, а також прямо з пляшок або банок для розпалювання вогню що має назву пальник. Існує три основні типи використовуваних рідин, і в кожного з них є своє застосування. Незважаючи на те, що вони зроблені з різних хімікатів і газів, усі вони мають одне й те саме кінцеве завдання – створення вогню.

Види палива

Бутан - Однією з найбільш часто використовуваних форм рідини для запальничок є бутан (C4H10). Це одна з найпоширеніших і найбільш легкодоступних рідин для запальничок, яку можна знайти у запальничках. У своїй комерційній формі, н-бутані, його також використовують як присадку до бензину, призначену для підвищення загальної продуктивності двигуна.

Альтернативою бутану як рідини для запальничок є легкозаймиста суміш вуглеводнів, яка називається лігроїн, також відома як нафта або бензол (C6H6). Це рідка хімічна сполука із солодким запахом, безбарвна до досягнення кімнатної температури, коли вона стає світло-жовтою. Рідина для запальничок Ronsonol є одним із найпопулярніших брендів, і в ній використовується нафта. Використовується у гнітових запальничках як джерело палива.

24 квітня 2023