Збір врожаю тютюну

Збирання - це важливий етап для тютюнників: від того, чи вчасно розпочато збирання листа, як швидко і вміло воно проведене, залежить збереження та якість сировини. Ми розповімо, чим поганий збір незрілого або перезрілого врожаю, як визначити готовність тютюну до збирання, як правильно обламувати тютюновий лист. Якщо ви зберете врожай оперативно і дотримаєтеся всіх правил, тютюн збереже цінні якості і добре ферментується

Як визначити зрілість листа?

Залежно від особливостей сорту, клімату і ґрунту ознаки дозрівання можуть проявлятися трохи по-різному, тому їх розглядають тільки в сукупності. Запам'ятайте, що листя ніколи не зріє одночасно - нижні яруси готові до збирання раніше, ніж верхні, при цьому стандартне число ломок листя коливається від 4 до 8.DSCN5246сжатый Зазвичай перший ярус дозріває в той час, коли на кущі з'являються перші бруньки квітів (приблизно 40-45 днів після посадки тютюну). Найпростіший спосіб визначити, чи дозрів лист - спробувати відламати його. Якщо він ламається з характерним неголосним тріском, це говорить про зрілість листа, а якщо лише гнеться - значить, ще незрілий. Ще одна ознака: тютюнове листя на ніч піднімається, але дозріле занадто важке для цього, тому воно залишається лежати.

Як виглядає стиглий лист?

• Лист покривається липким смолистим нальотом.

• Структура листа стає більш щільною, але крихкою.

• Колір листа змінюється на блідо-зелений з жовтуватим відтінком.

• На поверхні листа можуть з'являтися білуваті або блідо-жовті плями.

• Поверхня листа стає горбистою, покривається хвилями, а краї загинаються донизу.

• Поздовжня жилка світлішає, часом стає білою.

Чому не можна збирати незрілі і переспілі листи?

Лист, який зібрали занадто рано, вбирає з повітря занадто багато вологи. Він нерівно і дуже повільно ферментується, сировина практично не жовтіє і завжди забарвлена в зелений або бурий колір.

Не варто перетримувати листя на кущі з двох причин. По-перше, як тільки лист дозріває, він більше не 6_вбирає поживні речовини зі стебла і навіть навпаки, починає їх віддавати верхньому листю. Тому в ваших інтересах не впустити момент, коли урожай почне заспівати. По-друге, перезрілий лист погано ферментується.

Перестигле листя висихає швидко, але його забарвлення завжди темне (червоне або коричневе), а саме вони ламке і нееластичне.

Особливості збору врожаю

Щоб якість тютюну було на висоті, потрібно прибирати його в певний час доби - найкраще ввечері, але можна рано вранці. У листі в цей час міститься мінімальна кількість вологи, а концентрація крохмалю і цукру, навпаки, вища. Не займайтеся збиранням в дощовий день (і ще добу після нього), після рясної роси або поливу. Якщо небо затягнуте хмарами, можна займатися збором листя і вдень.

Збирання врожаю закінчує важливу віху в вирощуванні тютюну - тепер його залишилося тільки ферментувати і нарізати.

14 квітня 2021