Самий плідний в Росії виробник курильних трубок

Вже більше 30-ти років Володимир Єршов з Ростова захоплюється трубокуреніем. Коли він служив на флоті - почав курити трубку. Сам Володимир визнає, що в якійсь мірі це було позерство. У нього була довга борода, він стояв на палубі і не спішно пихтів трубку. По набережній йшли дівчата і дивилися на нього. Справжній моряк.

Але це захоплення затягнуло його повністю і привело до одного цікавого рекорду.
В результаті, ростовчанин став не тільки володарем найбільшої колекції курильних трубок, а й самим плідним в Росії виробником трубок.

Які трубки він тільки не робить. І старовинні турецькі - з довжелезними мундштуками («у інших мундштуки були такими, що сидів на стільці трубокур опускав інший кінець трубки на підлогу»), і козачі. У козацьких, до слова, мундштуки робилися з ... стебла очерету.

Але фішкою Володимира Єршова стали авторські трубки з глини. Всього він зробив їх більш 3-ох тисяч примірників. Ці трубки можливо побачити в музеях Чехії, Японії, краєзнавчому музеї Цимлянська, Ростовському музеї ІЗО. На виставках трубки бували в Україну, Іспанії, Греції, Німеччини і т.д.

Крім всього вищесказаного, цей російський майстер придумав і виліпив трикамерну трубку. Суть такої трубки в тому, що в кожен з відсіків засипається різний тютюн. Таке собі асорті в табакокурінні.

18 травня 2021