Про х’юмідори та регулятори вологості

Поговоримо про актуальну тему для тих, хто має великий інтерес до сигар і цінує моменти сигарокуріння. Стаття цікава буде і новачкам, і хто тільки має намір вступити у цей всесвіт сигарного задоволення. Бажаєте створити свою колекцію або придбати ящик вітол і курити їх раз на тиждень? – Читайте цю статтю, ми вам підкажемо що для цього потрібно і як правильно зберігати сигари аби вони не втрачали свою свіжість і аромат. Правильне зберігання сигар передбачає обов’язкову наявність х’юмідора.

Х’юмідор

Х’юмідор для сигар по суті – це пристрій для зберігання ваших сигар який допомагає підтримувати належний рівень вологості та температури. Існує безліч типів х'юмідорів і вони різняться за розміром, місткістю, характеристиками і багатьма інших чинників. Незалежно від того, який розмір х'юмідора для сигар ви купуєте, кожен з них матиме певні компоненти, щоб зафіксувати вологість сигар і забезпечити їм відповідні умови для їхнього зберігання. Підтримуючи рівень вологості, х'юмідор дає змогу тютюновому листю всередині сигари розширюватися і стискатися залежно від вологості всередині сигари. Зниження рівня вологості може призвести до того, що листя тютюну зморщаться і втратять свій смак і аромат. Більше того, навіть підвищена вологість може призвести до зростання цвілі або загнивання.

Регулятори вологості

Після того як ви заволоділи х’юмідором, настав час поговорити про одну з найважливіших частин для нього - це регулятор вологості, який забезпечує сигарам достатню кількість вологи, необхідної їм. Волога не тільки допомагає сигарі залишатися свіжою, а й дає змогу їй повільно горіти. Усередині більшості сигар є ефірні олії, які надають їм смаку та аромату. Як правило, для збереження якості необхідно підтримувати вологість на рівні від 62 до 70 відсотків. Існує безліч методів і типів систем зволоження. Ось деякі із видів регуляторів вологості:

Губки – У невеликих х'юмідорах використовується губка, змочена в дистильованій воді, яка захищає ваші сигари від мінералів і цвілі.

Кристалічний гель - призначені для утримання великої ваги води, і вони продовжують виділяти вологу в навколишнє повітря, що робить їх корисними для підтримки сигар в ідеальних умовах. Вони абсорбуються дистильованою водою або пропіленгліколем, тому повільно виділяють вологу.

Х’юміпаки - це спеціальні зволожувачі, які поглинають або виділяють вологу всередині х'юмідора для підтримки рівня вологості на рівні 70 відсотків. Ці зволожувачі укладені в мембрану, яка дає їм змогу розподіляти або поглинати вологу.

Електронні зволожувачі - Електронні зволожувачі складаються з невеликого пристрою і в основному використовуються в х'юмідорах для сигар високого класу. Вони використовують дистильовану воду і визначають рівень вологості, збільшуючи або зменшуючи його в міру необхідності.

24 квітня 2023