Основні фактори дегустації тютюну: температура, обсяг диму, нарізка

У статті «Як дегустувати люльковий тютюн», Ви дізналися про фактори, які впливають на процес дегустації. Говорити про люльковий тютюн можна довго. У цій статті ми розповімо Вам, через що може розрізнятися смак тютюну.

Дуже важлива температура горіння. Один і той же тютюн відрізнятиметься при різній температурі. Приміром, при палінні суміші Virginia, коли трубка вже майже затухає, можна розрізнити нові нотки смаку. Таким чином, відгук про один і той же тютюн може кардинально відрізнятися. Моя порада - спробуйте один і той же тютюн курити з різною температурою горіння трубки.

Чи впливає вологість і димність тютюну на смак?

Вологість тютюну теж грає велику роль. Багато фахівців говорять про те, що англійські суміші стають насиченішими після того, як підсохнуть. А ось вірджінієві, навпаки, краще наситити вологою. Тому, якщо якийсь тютюн Вам не сподобався, спробуйте його підсушити або зволожити.

Думаю, що Вам часто доводилося чути про такий фактор, як обсяг диму. Одні тютюнові суміші повертають більше диму, інші менше. Здавалося б абсурдно, але чим менше диму, тим слабкіше нами відчувається смак тютюну.

З віком тютюн тільки краще

Зізнайтеся, хотіли купити старі запечатані банки Dunhill на Ebay? Ціна, звичайно, велика, але смак повинен бути чудовим. Люльковий тютюн, як і вино, з роками стає тільки краще. До речі, різниця в смаку буде навіть у дворічного тютюну. Нарізка - теж важливий чинник. Вона впливає на горіння тютюну. Однак, спресований тютюн під час паління може втрачати свою форму, поступово роздрібнюючись. Відповідно, горіння і смак теж будуть змінюватися. Спробуйте Balkan Sobranie №759 і Ви зрозумієте, про що я говорю.

Ще одна особливість люлькового тютюну - це «подвійний букет» ароматів. Так, запах тютюну з банки і при горінні люльки можуть кардинально відрізнятися. Навіть якщо Вам дуже сподобався аромат з банки, не факт, що при курінні він не викличе у вас негативних емоцій.

Як же підібрати тютюн, якщо смак і аромат залежать від стількох факторів? До того ж, відгукам теж сильно довіряти не варто. Є тільки одна можливість - дегустуйте та експериментуйте. Ну, а наші поради допоможуть Вам.

18 травня 2021