Орієнтальний тютюн. Історія, використання, особливості

Тютюн Орієнтал вирощується в країнах Балканського регіону. Сама назва тютюну вже говорить про те, що він пов'язаний із східними країнами та має цікаву історію. Цей тютюн вирощує більшість країн Середземномор'я. Орієнтали активно вирощують в тих місцях, де інші види тютюну не можуть нормально рости. Це завдяки своїй гарній акліматизації і гібридизації. Країнами, де найактивніше вирощують Орієнталі, є Греція та Туреччина.

Свій початок вирощування тютюну бере ще в ХVII столітті

У зв'язку зі зміною клімату і постійної міграції по різних країнах, тютюн сильно змінився і став практично новою культурою. Кущі Орієнталів стали невисокими, але з дуже великими концентраціями ароматичних речовин. Листя стало розміром 20-30 см. А чим меншим був листок, тим вищою була його концентрація. Але, незважаючи на це, нікотину у своєму складі Орієнтальні майже не містять.

Спочатку Орієнтали використовували турки в якості лікувальних трав. Через деякий час тютюн почали курити. Але, на жаль, ніхто не зміг оцінити його якості по достоїнству. Є думка, що в ті часи були поруч з Туреччиною козаки, які цілком могли не тільки курити цей тютюн, а й завести його в Європу. А ось Орієнтал, який вирощували в Єгипті користувався величезним успіхом і саме через це тютюн, в світі поширилася звичка курити сигарети.

Уже в ХIХ і ХХ століттях світ знав про існування турецького тютюну

Його курили за допомогою трубок і застосовували у виробництві сигарет. Але тим не менш Орієнтал не користувався особливою популярністю. Чого не можна сказати про тютюн в США. Тютюн і там спочатку не користувався успіхом, і на складах збиралася велика його кількість. І тоді один американець став змішувати Орієнтальні з тютюном власного виробництва. Так і вийшли відомі всьому світу «American Blend».

Ароматні тютюнові суміші стали відкриттям у світовій тютюновій індустрії. Тютюн Орієнтал і Вірджинія давали нові смаки, а сигарети на їх основі почали горіти абсолютно інакше. Вони самі могли повільно тліти. Після цього американські виробники почали активно завозити тютюн з Туреччини і широко використовувати їх у своїй продукції.

На даний момент Орієнтали складають 16% від усього тютюну в світі. Конкуренція настільки велика серед тютюнових гігантів, що торгують Орієнталами купити можна тільки на аукціонах або за контрактами.

Використання Орієнтал в тютюнових сумішах для трубки

Тютюн Орієнтал збирають і по цей день вручну. Потім його нанизують на дріт і висушують. Його готують поки тютюн не отримає свого світло-жовтого забарвлення. Дуже багато залежить від місця сушіння тютюну. А якщо сушка проводиться неякісно, це обов'язково буде помітно під час паління. Орієнтал здатний підкреслити смаки всіх видів тютюну в суміші. Найчастіше Орієнтальні додають у невеликих кількостях. Оскільки їх сильний аромат повинен підкреслювати тютюнові суміші, а не псувати їх. Тільки в одному випадку можна побачити додавання Орієнталу у великих кількостях - приготування суміші саме для підкреслення аромату конкретного сорту Орієнталу. Для цього використовують тютюн тільки вищої якості.

Всі сорти Орієнталу отримали свої назви від регіонів, де їх вирощують. А самий ароматний сорт це Smyrna/Izmir. Королем Орієнталів вважають сорт Yenidje. Цей тютюн найсмачніший і солодкий. Ці сорти вирощують найбільше в Греції. Найуспішніші тютюнові компанії контролюють якість продукції, що вирощується.

Багато виробників змішують різні сорти Орієнталів, що не дає можливості дізнатися істинний сорт тютюну, який куриться. Виключенням стали тільки деякі Орієнтали. Це сорт Орієнталів Basma, Yenidje, Samsung Katerini, Samsung Maden, Smyrna/Izmir і Sokhoum. Дані тютюни вирощують у різних регіонах. А їх ароматні якості цінуються у всьому світі.

21 травня 2021