Трохи про трубки

Куріння сигарет - шкідлива і згубна звичка. Куріння трубки - справжня філософія, мистецтво. Це заняття підштовхує до роздумів і налаштовує на філософський лад. Хороша трубка завжди виділяє свого власника з юрби, створюючи тим самим образ джентльмена. Але для справжніх цінителів цього мистецтва важливі не умовності, а насолода ароматом і смаком якісного тютюну. Захоплення курінням трубки є хобі, яке вимагає часу і грошей.


Ще в стародавні часи, трубки виготовляли з найрізноманітніших матеріалів:

  • в Азії з бамбука
  • в Африці з карликових гарбузів
  • в Америка з кукурудзяних качанів


А от якщо говорити про Європу, то спочатку широке визнання отримали трубки з глини, порцеляни та різних порід дерева. Але глина і фарфор обпалювали руки курцям, а дерево досить швидко прогорає. А в середині XIX століття на рингу з'явився ідеальний варіант - бріар. Цей матеріал дійсно найкращий, він не прогорає і не обпікає, легкий і зручний в обробці, ну і звичайно дуже гарний.

Найкращий бріар родом із Середземномор'я, а найбільше цінуються трубки з Алжирського і Корсиканського вересу. Район походження трубки визначають по малюнку на стінах чаші. Приміром, бріар з Алжиру відомий великим «Пташиним оком».

Форма трубки важлива не тільки для зовнішнього вигляду, але і для підкреслення смаку тютюну. Наприклад, для тютюну з великою нарізкою слід вибрати досить велику чашу, а для тонкої нарізки - маленьку чашу.

При курінні трубки витрата тютюну значно нижче, ніж при палінні цигарок. Зазвичай, трубку курять рідше ніж сигарети. Люльковий тютюн смакують, як святковий тор, а не викурюють на ходу, не помічаючи самого процесу, як ранковий бутерброд.

Купити трубку і вибрати тютюн - це тільки початок захоплюючого хобі.

18 травня 2021