Хто курить кальян, той не працює

У Туреччині є приказка: "хто курить кальян, той не працює". Сигарета горить всього три хвилини, людина з сигаретою рухливий і метушливий. Коли ви курите сигару, то вже не будете метушитися. Трубка робить вас ще більш статечним: її треба прочищати, набивати, розпалювати, і весь цей час ви будете зайнятий справою. Кальян же з фруктовим тютюном викурюється не менше ніж за годину. А це поєднується лише з тишею і думками. Не просто так кажуть, що у тих, хто курить кальян, думки такі ж довгі, як шия кальяну.

Кальян - це запорука дружби і джерело сварки. Якщо Ви маєте великий кальян, який можуть курити одночасно кілька осіб, то Ви зобов'язані запропонувати його гостю - інакше образити його. У далекому 1841 між Туреччиною і Францією стався дипломатичний криза, мало не призвів до війни - тільки тому, що султан відмовився запропонувати французькому послу покурити разом з ним кальян ...

Взагалі кальян вимагає особливого до себе ставлення. Наприклад, його ніколи не ставлять на підвищення, а тримають завжди на підлозі, і ніколи не передають з рук в руки. І головне, його не курять між справою, для цього є певний час і місце. У Стамбулі, наприклад, інші любителі проводять за кальяном по 5:00 до ряду, попиваючи каву і слухаючи вуличний шум.

28 квітня 2021