Красиві, але непотрібні традиції в курінні сигар

Культура куріння сигар формувалася не одне сторіччя. За роки існування вона встигла обрости великою кількістю цікавих, але абсолютно непотрібних в плані поліпшення смаку традицій. Швидше багато з них - це данина моді, підкреслення елітності даного виду куріння. Але на поліпшення смакових відчуттів ці ритуали ніяк не впливають.

Які ж з непотрібних традицій найбільш популярні сьогодні?

1. Обов'язковий прогрів сигари перед початком куріння
Існує думка, що підсилити аромат сигари і зробити її смак збалансованим можна тільки шляхом попереднього прогріву всієї поверхні, неспішно обертаючи її над полум'ям запальнички або сірники. Це переконання настільки давнє, що практично стало обов'язковою частиною курильного ритуалу. У реальності, прогрів сигари ніяк не впливає на посилення смакових відчуттів від куріння. А якщо скрупульозно гріти кожен міліметр елітної сигари, так можна її тільки зіпсувати.

Як з'явився даний міф?

На зорі виникнення сигарного виробництва, для надійної фіксації покривного листа на його край намазували особливий клей, в основі якого був астрагал і цикорій. Тієї ж сумішшю фіксували і шапочку. Цей клейовий склад відрізнявся різким запахом, який перебивав букет ароматів тютюну. Прибрати запах клею допомагало прогрівання сигари над несильним полум'ям.

Сучасне виробництво давно позбулося від різкого клею, замінивши його на крохмальний склад або водорості. До того ж, склейка потрібна тільки для шапочки, а сам тютюновий лист скручують іншим способом, що не вимагає додаткової клейовый фіксації. Тому стара традиція втратила свою корисність і стала непотрібним ритуалом, хоча і красивим.

2. Обмакування кінчика сигари в коньяк
Ця легенда стверджує, що обмакування кінчика в коньяк поліпшує смак тютюну і робить палітру ароматів більш витонченою. До того ж, подібний ритуал відносять до аристократичної манері паління. У реальності коньячна рідина, якою насититься тютюн, зіпсує якість висушеного листа і, замість додаткового аромату, привнесе відтінок диму, який характерний для тліючого вологого листя. Справжня сигара не повинна стикатися ні з яким алкогольним напоєм!

Хто винен у виникненні даного міфу?

Легенду створили У. Черчілль. Він був занадто завзятим курцем, що в підсумку викликало роздратування губ за великої кількості смол, щодня проходять в організм британського прем'єра. Щоб знизити рівень роздратування, Уїнстон обертав кінчик сигари в папірець і змочував її коньяком, щоб вона міцніше трималася. На жодній смаковий ефект Черчиль, природний, не розраховував. Це всього лише був спосіб продовжувати палити настільки ж рясно, як і раніше.

27 травня 2021