Як вибір люльки впливає на смак тютюну?

Якщо Ви вирішили придбати собі курильну трубку, Ви зіткнетеся з низкою характеристик, які тим чи іншим чином впливають на якість куріння. Курильні трубки виготовляються в майже нескінченному розмаїтті форм. Існує більше 100 стандартних форм. Їх мундштук буває прямим або зігнутим. Чаша люльки зустрічається у вигляді яблука, циліндра, конуса або будь-якої іншої форми. Але форма ніяк не вплине на смак тютюну в люльці.

Перше, на що потрібно звернути увагу - це матеріал трубки

Найпоширенішими є бріар, бук, вишня та кукурудза. Бюджетні трубки в основному виготовляють з бука та вишні. Вони прослужать Вам в середньому від 3 до 12 місяців. Термін служби буде залежати від кількох факторів:

  • частоті куріння за день (кількість не повинен перевищувати двох разів),
  • правильній забивці тютюну.

Люльки з кукурудзи найчастіше роблять для одного разу куріння. Вони мають досить короткий термін використання. Їх часто купують новачки для того, щоб дізнатися, що таке «курити люльку». Але якщо Ви шукаєте якісну люльку, то радимо обирати бріар. За ціною вона буде в 2-3 рази дорожче, але і прослужить в кілька разів довше. При виборі дерев'яних курильної люльки Ви можете зіткнутися з невеликим дефектом на поверхні трубки, так звана пісочниця. Ці поверхневі дефекти впливають лише на зовнішній вигляд люльки, але вони не мають ніякого впливу на якість куріння.

Смак дерева при палінні

Якщо при курінні люльки відчуваєте смак дерева, значить, Ви щось робите не так, найчастіше це відбувається через сильне загоряння тютюну або при великій кількості тяг (за рахунок цього матеріал трубки починає горіти). Перед початком куріння радимо подивитися відео уроки на youtube. Розмір трубкової камери теж грає роль.

Одні суміші краще курити в маленькій чаші, інші - великій. Зрозуміти, що Ви вибрали не правильний розмір досить просто. Якщо наприкінці куріння тютюн починає гірчити, то візьміть для нього іншу люльку. Але, хочемо зауважити, що на смакові якості тютюну впливає не тільки люлька. Про інші чинники читайте в статті «Як дегустувати люльковий тютюн».

18 травня 2021