Як вибрати люльку

Вибираючи люльку, Ви повинні відштовхуватися від ряду вимог. Їх можна умовно розділити на наступні категорії: естетика, механіка і фінансова сторона. Давайте розглянемо кожну з них окремо для того, щоб Ваш вибір ідеально підходив Вам, і куріння трубки приносило задоволення довгі роки.

Естетика. Ви повинні насолоджуватися зовнішнім виглядом трубки. Уявіть, що Ви придбали механічно бездоганну люльку за шалено хорошою ціною і по закінченню декількох тижнів або місяців Ви виявляєте, що не курите трубку, тому що це не Ваш стиль. Не має значення, виготовлена ??трубка під відомим брендом або руками майстра своєї справи, якщо курильний аксесуар Вам зовні не подобається, то утримайтеся від його покупки. Перегляньте безліч трубок, рано чи пізно знайдеться та, яка Вам найбільше сподобається.

Механічні вимоги. Трубка повинна бути виготовлена ??таким чином, щоб доставити Вам задоволення від її використання. При виборі трубки звертайте увагу на внутрішню сторону чаші, чубука і мундштука - вона повинна бути ідеально гладкою. Також велику роль відіграють металеві фільтри. Якщо вони будуть поганої якості і в не дуже якісному чубуку - це призведе до конденсації, і тим самим вологому диму і бульканням в трубці. При виборі люльки ми також звертаємо увагу на її обробку. Деякі фахівці рекомендують уникати трубки з лакованим покриттям, тому що під впливом теплоти і вологості вони можуть покритися бульбашками. Але пам'ятайте, що є завжди виключення з правил і деякі курильні трубки досить стійкі перед різним родом впливів.

Інші механічні (фізичні) характеристики, які необхідно врахувати при виборі курильного аксесуара.

Матеріал: найбільш часто люльки виготовляють з дерева. Кращим деревним матеріалом є верес. Його структура досить стійка перед високими температурами і добре вбирає вологу, що виділяється під час куріння трубки. Також, непоганим деревним матеріалом є фруктові дерева: груша і вишня, які ще з часів козацтва користуються широкою популярністю у багатьох виробників. На ринку курильних аксесуарів можна зустріти трубки з клена, бука або горіха. Звичайно, трубки роблять і з інших матеріалів - з глини, порцеляни, пінки або кукурудзи.

Зернистість: чим зернистість більш рівномірна і жорсткіша, тим вища ціна трубки, а якість куріння на порядок краще.

Вага: деякі курці вважають - чим легше трубка, тим її приємніше курити, інші ж піддаються думки навпаки. Але правильним твердженням є те, що людина повинна підібрати ту люльку, вага якої найбільше йому зручна, як для руки, так і для тримання в роті.

Оздоблення: трубка повинна виглядати так, як якщо б вона була зроблена з великою обережністю. На її поверхні, не повинно бути видно явних слідів наждачного паперу, нерівностей, плям або залисин без воску. Усередині чаша, ні в якому разі, не повинна бути забарвленою.

Фінансові міркування.
Основне правило при виборі та купівлі трубки, це: «Купуйте найкраще, що Ви можете собі дозволити». На ринку України представлений широкий спектр цін з великою кількістю добре зроблених трубок в кожній з цінових категорій.


Прочитавши принципи вибору курильної трубки, Ви повинні мати хорошу базу знань, яку застосуєте при покупці курильного аксесуара.

18 травня 2021