Як розпалити кальян

Методика розпалювання кальяну залежить від вугілля, який Ви вирішили використовувати. Тому, для початку, необхідно дізнатися, які види вугілля існують на українському ринку.


Вугілля для кальяну буває різних форм. Існує чотири види вугілля, які часто використовують в приготуванні кальяну. Перший вид вугілля - це деревне, котрий виготовляється з несмолистих порід дерев. Другий вид вугілля виготовляється, також, з натуральної деревини, але при цьому він пресується і йому надається форма шоколадки. Його дуже зручно ламати, він розігрівається стільки ж, скільки і звичайне деревне вугілля, але при цьому зберігає довше температуру. Покриття цього вугілля абсолютно безпечно і сприяє швидкому його розігріву на відміну від звичайного деревного, тим самим Ви отримуєте економію часу.


Також існує кокосове вугілля. Воно екологічно чисте і використовується в багатьох ресторанах і барах Києва. Це вугілля пресоване, воно має щільну структуру, тим самим розігрівається набагато довше, ніж звичайний деревне вугілля. Але деревне вугілля також екологічно чисте і безпечне. Кокосове вугілля виглядає так само, як і деревне. Різниця лише в тому, що воно зроблене не з деревини, а з кокосового горіха, тобто, таке вугілля є більш екологічно безпечним, але у нього висока щільність і при розігріві Ви втратите більше часу.


Є, також, четвертий вид вугілля, так звана «таблетка». Воно зовсім не екологічно чистой. Зроблене з деревини, але більш простих порід, при цьому додана селітра для кращого розігріву, тобто спалахує за 2-3 секунди. Ви економите при цьому час на шкоду здоров'ю.


Все вугілля можна придбати в магазині Ембарго в кілограмових пачках, в пачках по 250 г і по 0,5 кг.


Перед початком розпалювання кальяну нам необхідно розігріти вугілля. Як Ви зрозуміли, розпалювання тісно пов'язане з видом вугілля. У домашніх умовах часто використовують вугілля в таблетках, які не примушує довго чекати, поки вони розігріються. Таке вугілля можна розпалити звичайною запальничкою. Інші ж види вугілля розпалюються на звичайній плиті.
Вугілля готове до викладання в чашу, після того, як воно обгорає зі всіх боків і стає сірим з червоним кольором.


Тепер розпалити кальян дуже просто. Укладаємо розпечене вугілля на натягнуту фольгу чаші в центр - це робиться для того, щоб запалити швидко кальян. Після 2 глибоких затяжок потрібно розсунути вугілля на краї чаші.


Ось і все - наш кальян, розпалений, можна приступати до паління і насолоджуватися цим процесом.

28 квітня 2021