Як правильно робити кальян

Для того, щоб правильно зробити кальян, нам знадобиться тютюн для кальяну, вугілля для кальяну, серветки, чашечка для тютюну, фольга, зубочистка або голка.

Почнемо з підготовки тютюну для подальшого його використання. Зазвичай тютюн для кальяну має високу вологість, відповідно і високий вміст смола, тому його потрібно віджати, щоб частина смола залишилася на серветці. Як тільки віджали тютюн, потрібно видалити з нього тверді частини у вигляді гілочок і залишити тільки найбільш м'які і ніжні частини тютюну вони дадуть найкращі аромат і запах.

Тютюн ми будемо насипати в чашу хаотично, відступаючи від краю пару міліметрів. Це потрібно для того, щоб сам тютюн не прилипав до фольги і в перші хвилини розкурювання просто не згорів.

Тепер беремо фольгу і складаємо її в 2-4 рази глянсовою стороною всередину. Це потрібно, щоб тютюн не так сильно горів. Після, затягуємо чашку фольгою. Обгортаємо так, щоб повітря не проникало всередину. Тепер прийшов час виконати дірочки у фользі. Для прорізання дірочок ми будемо використовувати звичайну зубочистку. Отвори повинні йти по колу або хаотично до самого центру, їх повинно бути багато. Маленькі дірочки нам потрібні для того, щоб вугілля не так швидко давало теплоту самому тютюну і, щоб тютюн не згорів дуже швидко.

Беремо ще один шматок фольги і робимо з нього верхній ободок. Цей ободок робиться для того, щоб попіл не розсипався навколо, якщо ненавмисно ми зрушимо кальян. Для того, щоб зробити ободок фольги, ми загинаємо невеликий край, це робиться для посилення жорсткості. Далі ми обертаємо чашку фольгою, роблячи виступи зверху. Частину загинаємо, щоб ободок не злітав, защипуємо край обідка і робимо притискаючі рухи по всій формі. Отже, ми зафіксували чашу і ободок.

Тепер прийшов час для нашого вугілля. Беремо обране Вами вугілля і розпалює його на вогні, якщо це деревне вугілля. Коли вугілля розжарилося, розташовуємо його зверху чашки таким чином, щоб він виявився в середині, це потрібно для того, щоб швидше розкурити кальян. Надалі його можна розташувати по колу, і чим більше вугілля меншого розміру по колу, тим краще розкурюється кальян. Надалі вугілля може бути не таким великим, можуть бути 3-4 маленьких вугілля, але вони повинні розташовуватися чітко по колу це потрібно для того, щоб тютюн в чашці не згорів, і тривалість Вашого куріння збільшилася.

Прийшов час розташувати забиту чашу з вугіллям на вершину кальяну. Беремо шланг і перш, ніж розпалювати кальян, обов'язково одягаємо мундштук. Мундштук оберігає Вас від зайвого пилу або від металевого присмаку в роті. Можна використовувати, як зовнішні мундштуки, вони одягаються зверху на основний мундштук трубки, так і внутрішні мундштуки одягаються вони в металевий мундштук найвужчою його частиною.

Далі можна розпалювати кальян. Якщо кальян розкурюється не так легко, можна перемістити вугілля, або зробити рухи, які дозволять обсипатися зайвому попелу. Зробивши 5-7 затяжок, наш кальян розкурений. Від того, як Ви правильно виберете для себе тютюн і вугілля, буде залежати успішність Вашої кальянної церемонії. Куріть і насолоджуйтеся кальяном, а також не забувайте - куріння шкодить Вашому здоров'ю.

28 квітня 2021