Як чистити люльку?

Не важливо, який тютюн Ви курите. Навіть дуже якісний тютюн після згоряння буде абсолютно не приємним на смак. Якщо не хочете перетворювати трубку в попільничку, періодично приділяйте час її чищенню. Після кожного куріння, трубки заповнюються великою кількістю попелу та бруду.

Цей бруд може накопичуватися, погіршуючи смак куріння, і якщо її довго не очищати, зрештою, використання трубки стане настільки поганим, що Вам доведеться її просто викинути.

Коли чистити трубку?

Процес чищення відніме у Вас не більше 5 хвилин. Відразу хочемо відзначити, що не можна чистити трубку відразу після куріння. Вся справа в тому, що під час куріння трубка нагрівається. І коли Ви почнете її розбирати, то ризикуєте зламати деякі елементи. Найкраще приступити до розбирання трубки через 20-30 хвилин після куріння. На всяк випадок, нагадаємо Вам, що розбирають курильну люльку за годинниковою стрілкою.

Якщо у Вас мало часу

Не завжди може бути можливість почекати півгодини. Нічого страшного. Адже це мінімальна, а не максимальна межа. Але перед тим, як залишити трубку витрусіть залишки попелу та тютюну. Якщо не встигли докурити, тоді залишки тютюну підніміть так, щоб залишився тільки попіл. А потім витрусіть і попіл.

4797

Що Вам знадобиться?

 • попільничка
 • йоржі для чищення трубок,
 • трійник або люльковий ніж,
 • серветка

До речі, краще не чистите трубку при інших. Аромат в кімнаті буде не дуже приємним. Не всі поставляться з розумінням.

Приступимо до чищення

Виконуючи наступні дії, ми допоможемо Вам правильно очистити курильну трубку і зберегти її у відмінному стані протягом довгих років. Пам'ятайте про те, що чистити трубку необхідно після кожного її використання.

 1. Відкручуємо мундштук від чаші.
 2. Приступаємо до очищення чубука. Перше, що Вам потрібно зробити - це опустити чашу вниз голівкою, для того, щоб вибити залишився тютюн та золу. Після цього, за допомогою спеціальної ложечки акуратно, круговими рухами вичищаємо залишки тютюну з чаші.
 3. Частину звуження чубука необхідно також ретельно прочистити, використовуючи маленький шомпол і невеликий йоржик.
 4. Очистивши чубук, потрібно трохи часу, щоб він провітрився. Іноді на чаші може залишатися нагар, для цього існує спеціальна рідина з його видалення.
 5. Наступним етапом є очищення мундштука. Для цього Вам знадобиться йоржик, який по товщині найбільше підійде Вашої трубці. Беремо цей інструмент і починаємо вкручувати його з кінця затягування, проводячи через всю довжину мундштука.
 6. Кінець, який ширше також обережно прочищаємо йоржиком, склавши його вдвічі. На цьому етапі на час залишаємо мундштук для його провітрювання.
 7. Раз на 2 місяці рекомендуємо використовувати поліроль для дерев'яної трубки. Так як дерево має властивість тьмяніти, поліроль забезпечить блиск і новий зовнішній вигляд Вашого курильного аксесуара.

Якщо дотримуватиметесь всіх вищеперелічених правил очищення курильної трубки, то процес куріння принесе Вам масу задоволення. Також, очищаючи свій курильний аксесуар, після кожного використання, Ви в рази збільшуєте термін його служби. Різні аксесуари по догляду за курильними трубками Ви можете замовити і придбати в спеціальному розділі.

17 травня 2021