Як вибрати кальян?

З усіх багатств східної культури, кальян заслужив в Україні особливої популярності. Це не тільки можливість для багатьох курців спробувати щось нове, але і приємне проведення часу в колі друзів. І це, не кажучи про те, що він набагато менш шкідливий, ніж звичайні сигарети.

Все-таки, кальян сильно відрізняється від сигарет за принципом дії, і в цьому його перевага. Тому, зараз кожен поважаючий себе кальянний магазин пропонує величезну різноманітність виробів.

Вибираємо кальян

Для того, щоб покупка повністю виправдала ваші очікування, варто витратити деякий час на вивчення доступних різновидів цих курильних приладів. Особливо це стосується тих, хто вперше купує кальян для домашнього (і не тільки) користування.

Незважаючи на те, що на перший погляд різноманітність кальянів може здатися величезною, всї їх можна умовно розділити на дві великі категорії:

  • Сувенірні - частіше купуються на подарунок, більш крихкі, не призначені для тих, хто шукає кальян для регулярного практичного використання;
  • Функціональні (вони ж справжні) - ті, якими можна користуватися в компанії так часто, як вам це потрібно.

У даному випадку, вибір залежить від мети вашої покупки. Так, якщо ви просто хочете привезти автентичний сувенір, який нагадає вам про таємничу східну культуру, яскравий сувенірний кальян - це саме те, що вам потрібно.

А ось якщо ви безпосередньо захоплюєтеся курінням кальяну, вам знадобиться саме справжній, функціональний кальян. І вибирати його варто не тільки виходячи з привабливості дизайну.

Ось кілька характеристик функціонального кальяну.

  • Висота. Може бути різною, але саме по ній більшість досвідчених користувачів вибирають кальян. Існує думка, що чим кальян вище, тим він краще, тому що дим встигає краще охолодитися. Але якщо ви - не тонкий знавець, то підказати різницю вам зможуть тільки спеціальні прилади. А ось діаметр шахти - саме те, що впливає на силу тяги. Тому варто підібрати її, орієнтуючись на власний досвід.
  • Матеріал шахти. Ідеальний варіант - класична нержавіюча сталь. У неї великий термін служби, за нею просто доглядати. Також можна вибрати благородну мідь, але вона окислюється. А якщо на покупку вам не шкода ніяких грошей, спробуйте сирійські латунні кальяни екстра-класу.
  • Чашка для тютюну. Кераміка (або глина) прогріється більш рівномірно. Причому глина трохи краще, тому що кераміка сильніше гріється. А ось метал, хоча і відрізняється міцністю, не дуже практичний, адже до нього часто пригорає тютюн.

Вибирайте кальян відповідно до вашими очікувань, і не забувайте, що він призначений для проведення часу в хорошій компанії.

14 квітня 2021