Як вибрати глобус?

Для початку треба визначитися для чого Вам глобус, тобто, які цілі Ви переслідуєте його купівлею, адже у продажу існує безліч різних видів глобусів.

Їх можна вибирати за такими параметрами:

Розмір. Є великі, середні і маленькі глобуси, великі мають діаметр до 42 см, середні - 25-30 см, а міні-варіанти є і по 7 см. В залежності від того, потрібен Вам він для дому, школи або як подарунковий варіант для друзів або колекціонерів, обирайте для себе кращий варіант.

Призначення. Оскільки ще в школі ми зустрічаємося з різними типами карт, є теж різні види глобусів, фізичні, політичні, зоологічні, контурні, античні, астрономічні, вироби першовідкривачів і т.д. Тобто, для початку Вам необхідно точно знати, який з них Вам потрібен. У більшості випадків потрібні саме політичні глобуси, але все одно радимо Вам знати це напевно.

Різновиди. Глобуси розрізняють також за їх зовнішнім виглядом: шкільні, дитячі, рельєфні, підлогові, настільні, з незвичайним дизайном , інтерактивні, а також подарункові варіанти. Останні теж розрізняють в залежності від Вашої мети, красиві і прості купують у дитячі садки, дорогі, з гравіюваннями - для приватних колекцій. Якщо Ви просто хочете купити глобус для себе, тоді вибирайте його за зовнішнім виглядом, який сподобається, такий і буде кращим для Вашої кімнати або будинку.

Матеріал. Можна тут купити глобус, виходячи з матеріалу, який був використаний майстром. Вони бувають пластикові, металеві, дерев'яні, мармурові. В залежності від вартості матеріалу, буде зростати і ціна глобуса. Якщо Вам потрібен економний варіант для школи або дитячого садка, купуйте легкі пластикові або дерев'яні вироби, дорожче коштуватимуть металеві глобуси, а найвишуканішими вважаються якісні мармурові вироби. Також, оцінюючи глобуси, звертайте увагу на підставки, запитуйте продавців, з якого матеріалу зроблені вони, краще буде дерево, метал, мармур.

Специфіка. Глобуси також бувають з різними доповненнями , припустимо, не зайвою буває підсвічування вироби, а також багато з них можуть бути розкладними, тоді у Вас буде можливість пояснити дитині будову Землі і всіх її внутрішніх шарів. Звичайно, ціна на подібні вироби відповідно зростає.

Виходячи з усіх перерахованих пунктів, виберіть глобус, який Вам подобається також по дизайну, адже це дуже важливо.

Нехай Ваш глобус стане хорошим помічником у вивченні нашої планети. Вдалого вибору!

3 червня 2021