Як приготувати кальян, щоб було багато диму

Хоч багато хто і думає, що димність безпосередньо залежить від тютюну, але це зовсім не так. Практично всі тютюни дають однакову кількість диму. Ми зараз говоримо про якісний тютюн і не беремо до уваги низькосортні суміші. Тому, якщо консультант радить Вам певний тютюн, аргументуючи це великою кількістю диму, йдіть з того магазину. Вам нахабно намагаються «впарити» товар.

Вся справа в контролі жару

Якщо говорити доступніше, то потрібно підтримувати оптимальну температуру для тютюну. Для цього нагрійте тютюн в чаші максимально сильно і при цьому не дайте йому згоріти. Адже, гіркий смак нікому не сподобається. Радимо Вам використовувати не менше, ніж 2-4 шари фольги. Не думайте, що чим більше фольги, тим краще. Якщо переборщити, то є ймовірність, що Ви зовсім не зможете розпалити кальян. Тому і немає одного правила щодо кількості фольги.

Кожен вибирає на свій розсуд. Теж саме стосується і вугілля. Але є все-таки одне правило: чим більше за розміром вугілля, тим менше його кількість і тим більше шарів фольги. Теоретично, велика кількість маленьких вуглинок краще, ніж декілька великих. Але досвід доводить, що і з великим вугіллям можна домагтися гарної димності. У випадку з вугіллям великого розміру потрібно ставити їх на максимальній відстані один від одного та центру. Якщо диму недостатньо, то посуньте їх в центр.

Дайте чаші добре нагрітися

Після того, як розмістите вугілля, не починайте відразу, палити. Хоча б 5 хвилин дайте прогрітися нижньому шару тютюну. Чим більше тютюну задієте, тим більше диму отримаєте. Для підігріву можете використовувати ковпак. Коли чаша прогріється, приберіть одне вугіллячко і поверніть його через деякий час, за потребою. Якщо кальян курить багато людей, то кладіть менше вугілля. Кожен курець розкочегарюватиме чашу та вугілля все сильніше і сильніше. Відповідно, диму буде багато, але паління менш тривале. Також, димність залежить від кальяну та шлангу. Радимо Вам вибирати кальяни єгипетського та сирійського виробництва. Що стосується чаші, то в китайських керамічних, тютюн горить дуже швидко. Тому підбирайте глиняні та силіконові.


20 квітня 2021