Як зберігати сигари?

Більшість сигар виготовляють у тропіках. У таких умовах вони найкраще зберігають свій смак і аромат. Основна відмінність нашого клімату - низька вологість повітря. А саме вона є ключовою при зберіганні сигар. Для досягнення подібних умов використовують - х'юмідор.

Основна частина х'юмідорів - дерев'яні зі скляною кришкою. В основному виготовляються з кедра. Так як ця деревина має властивість вбирати і віддавати вологу. Це не ароматний кедр, який проростає в Сибірі, а сухий іспанський з ледь чутним запахом. До речі, хоч кедр і називають іспанським, але росте він в Бразилії, Канаді та Мексиці.

Після покупки х'юмідора не поспішайте відразу наповнити дерев'яний кейс запасами. Без підготовчого зволоження деревини, можна погубити всі сигари. Якщо Ви відразу заб'єте своєю колекцією ящик, то суха деревина швидко вбере всю вологу і в підсумку, Ви отримаєте сухі сигари.

Попереднє зволоження х'юмідора - це набір легких і послідовних дій:

 • Помістіть всередину ящика контейнер з дистильованою водою;
 • Покладіть поруч відкалібрований гігрометр;
 • Зарядіть зволожувач;
 • Додайте зволожувач всередину х'юмідора.

При зберіганні сигар потрібно дотримуватися таких умов

 • Температура ні в якому разі не повинна перевищувати 22-23 градуси. При більш високій температурі створюється середа в якій розповсюджуються «захворювання» сигар.
 • Підтримання рівня вологості 65-72 відсотки необхідне для зберігання сигар ручного скручування і деяких машинних. Якщо рівень вологості буде вищим, то сигари стають зморшкуватими і сирими. Курити подібну сигару в цілому можна, але задоволення це не принесе.

Якщо Ви будете дотримуватися цих умов, то сигари зможуть зберігатися роками. Саме тому сигари не мають терміну придатності.

Як оживити сигари?

Не фатально, якщо Ваші сигари підсохли або придбали зайву вологість. Є можливість повернути їм первинний смак і аромат. На «пожвавлення» сигари піде стільки ж часу, скільки вона зберігалася в не правильна умовах.

 • Суха сигара. Для початку перевірте, чи не пошкоджений покривний лист. Якщо ні, тоді помістіть спочатку в герметичний целофановий пакет, а потім в х'юмідор. Через кілька днів витягніть з пакету і залиште ще на 3-4 тижні.
 • Волога сигара. Пару годин потримайте в звичайних кімнатних умовах (тобто там, де вологість буде трохи менше необхідної). Після цього помістіть на кілька тижнів у х'юмідор.

Захворювання сигар

Якщо Ви не дотримуєтесь умов зберігання сигар, тоді вони можуть піддатися сигарним захворюванням:

 • Білий наліт. Виникає при ферментації тютюну. На поверхні тютюнового аркуша з'являється наліт білуватого кольору. Його ще називають «пушком». Зняти подібний наліт можна губкою або ваткою. На якість сигарного виробу це ніяк не вплине. Але це знак того, що є необхідність дотримуватися умов зберігання сигари.
 • Цвіль. З'являється, як правило, при підвищеній температурі під час зберігання сигар. Такий тютюновий виріб курити вже не можна.
 • Жучок тютюновий. Побачивши на покривному листі сигари маленькі отвори, знайте, що це тютюновий жук. Сигара не придатна для куріння.
26 травня 2021