Як зберігати люльковий тютюн?

Якість люлькового тютюну безпосередньо залежить від місця, де його зберігають. Якщо дотримуватися елементарних правил зберігання, то таким тютюном можна буде користуватися дуже довго.

Як правило, тютюн продається в невеликих герметичних коробочках

У такому стані він може зберігатися тривалий час, оскільки витримується потрібний рівень вологості. Але якщо Ви вже відкрили упаковку, то слід негайно подбати про правильне зберігання люлькового тютюну.

Якщо тютюн втрачає вологу, він стає сухим і неприємним на смак. Куриться такий тютюн набагато швидше і необхідний ефект від куріння складно отримати. Але буває й таке, що відкритий тютюн може наситити в себе дуже багато зайвої вологи. Листи стають затхлими і непридатними до куріння. Такий тютюн буде дуже складно підкурити і швидше за все, Ви його викинете.

Як же правильно зберігати люльковий тютюн після відкриття упаковки?

Якщо Ви курите багато, то тютюнові запаси довго не залежуються. Зручно буде носити його з собою в герметичних пакетах, тоді хороший тютюн буде завжди під рукою. Але якщо Ви збираєтеся зберігати тютюн тривалий час, потрібно підготувати спеціальні посудини. Для цього можна використовувати банки з гумовою підкладкою, яка забезпечить герметичність. Звичайно, в ідеалі потрібно купити вакууматор, але це пристосування коштує недешево.

Щоб Ви не використовували для зберігання люлькового тютюну, тримати його потрібно в прохолодному місці, де немає прямих сонячних променів. Визначити вологість тютюну можна на дотик. Якщо його стиснути пальцями, то він повинен згорнутися і сам, потім розправити листя. Але якщо цього не сталося, це означає що Ваш тютюн дуже вологий або пересушений.

PipeRests2Сухий тютюн ще можна врятувати. Для цього потрібно скропити його дистильованою водою і дати трохи полежати. Можливо, кілька крапель води повернуть йому потрібну вологість, але якщо води мало, то додайте ще трошки.

Також в ємність з сухим тютюном можна покласти змочений водою фільтр. Він послужить зволожувачем. Залиште його на деякий час, і тютюн насититься вологою. Любителі незвичайних смаків тютюну можуть спробувати зволожити його алкогольним напоєм. Варто спробувати всі способи і вибрати той, який підходити саме Вам.

Люльковий тютюн можна зберігати роками, якщо дотримуватися всіх правил. Подейкують, що тютюн, який вилежується, отримує нові насичені смаки. Але це працює тільки з якісними сортами тютюну.

18 травня 2021