Історія сигар

Відомий той факт, що історія сигар починається з індіанців і експедиції Христофора Колумба. Виробництво сигар почалося ще в 1541 році, але до Європи вони потрапили тільки в 1717. До цього часу тут курили тютюн в трубках або нюхали його. Поступово про сигари дізналися в усьому світі. Причому історія їх розповсюдження нагадувала історію завоювань.

В середині XX століття сигара досягла піку своєї популярності. Під час епохи Аль Капоне і компанії сигара стала символом благополуччя. Кожен поважаючий себе джентльмен курив сигару. Крім того, в палацах, клубах, готелях створювали кімнати для куріння. У поїздах - цілі вагони. Післяобідня сигара з хорошим віскі стала справжньою традицією у багатьох країнах.

У 60-80х року почав спад популярності сигарного мистецтва. Але цей спад був недовгим. За часів загальної лібералізації свободи вдач, сигари почали курити не тільки великі ділки і магнати, а й кінозірки. Наприклад, відома у всьому світі співачка Мадонна витрачає на сигари близько 50 000 $ в місяць.

На сьогодні, сигари виробляються на Кубі, у Домініканській Республіці, Нікарагуа, Гондурасі, США, Мексиці, на Ямайці і на Канарських островах (Іспанія). Розвивається виробництво сигар навіть в Індонезії та на Філіппінах, а також у багатьох країнах Європи. Проте в Європі виробляються сигари тільки машинної скрутки: Голландії, Іспанії, Бельгії, Швейцарії, Данії, Австрії, Німеччини, Англії, Франції, Словаччини. Вручну сигари роблять також в Індії, на Філіппінах і Канарських островах, в США, Індонезії, Італії.

На просторах СНД сигари з'явилися не так давно, але при цьому вже користуються не маленьким попитом. Мати у себе в кабінеті коробочку хороших сигар вважається ознакою добробуту і тонкого смаку господаря.

27 травня 2021