Гарна погода для сигар або як клімат впливає на зберігання

Любителів сигар часто цікавить питання, чому так трапляється, що сигари з одного набору подобаються, а інші, подібні за смаком, викликають негативні емоції? Вся справа у відмінності наших погодних умов від клімату країни, де сигара була виготовлена. Добре, якщо Ви купуєте в надійному місці, де дбають про умови зберігання сигар. А тепер уявіть собі іншу ситуацію: тютюнова продукція транспортується, потім якийсь час лежить на складі (не в х’юмидорі), поки Ви її не купите.

Така сигара точно втратить свої ароматичні та смакові якості. Вологий клімат Карибських островів відмінно підходить для зберігання сигар, а ось сухий європейський, навпаки. Альфред Данхіл говорив: «Сигару потрібно палити в тій місцевості, де вона з'явилася». Але ж ми з Вами розуміємо, що це не завжди можливо. Що ж тоді робити нам, любителям розслабитися за сигарою після роботи?

Якою повинна бути вологість та температурний режим?

Вихід є - правильне зберігання сигар. Оптимальна вологість навколишнього повітря повинна становити 70 відсотків. Малоймовірно, що вологість повітря в нашому регіоні буде вище 60. При меншій вологості сигара попросту пересохне і незабаром втратить свій смак і аромат. Адже потоншення і підвищена ламкість листа сильно впливає на смакові характеристики. До того ж, суха сигара швидше тліє.

Хоч сигари і виробляються в жарких регіонах, але зберігати їх потрібно при середній кімнатній температурі (18 - 20 градусів за Цельсієм). Багато хто вважає, що будь-яку тютюнову продукцію можна зберігати в холодильнику. Це не так. Сигари будуть вбирати аромати продуктів і стануть абсолютно непридатними для куріння.

Що можна використовувати для зберігання сигар?

Ні за температурними показниками, ні за вологістю наша країна не підходить для зберігання сигар. Для невеликої кількості сигар можна використовувати пластиковий пакет з застібкою. Всередину помістіть вологий рушник і залиште в темному місці з температурою близько 21 градуса. Такі пакети часто продаються в магазинах продажу тютюнової продукції. Використовуйте тільки чистий рушник.

Через деякий час перевірте чи немає надлишок вологи. Якщо побачите вогкість, то розкрийте пакет і потягніть рушник трошки назад. Альтернатива пакету - пластиковий стаканчик. Його потрібно накрити, злегка вологим, майже сухим рушником. Якщо сигара в целофані або кедровому чохлі, то можете нічого не робити. Але всі ці способи не підходять для тривалого зберігання сигар. Якщо зберігати тютюновий виріб плануєте більше 2-3 днів, то необхідно придбати х'юмідор.

26 травня 2021