Hearth & Home - WhiteKnight. У пошуках досконалого аромату

Суміш Hearth & Home - WhiteKnight відома багатьом, але в першу чергу не як самостійний бленд, а як майстерне наслідування знаменитому Балканському зібранню. Не зовсім справедлива оцінка. Так, WhiteKnight зумів наблизитися до легендарної суміші, але при цьому він має індивідуальність і зберігає властиві йому одному риси.

Аромат складний, багатогранний, змінюється від чаші до чаші

Щоб приготувати бленд, використовувалися жовта Вірджинія, кіпрська Латакія та македонськийheart-and-home-white-knight-large03 орієнтальний тютюн (включаючи знаменитий Йеніджі). Суміш цих видів тютюну дає надзвичайний аромат - складний, багатогранний, який змінюється від чаші до чаші. Запах суміші поєднує в собі різкуватий мускусний аромат шкіри та гостру кислинку яблучного оцту. Латакія привносить свою звичайну ноту копченого чорносливу - і фоном всього цього служить м'яка, навіть вершкова солодкість Вірджинії.

Тютюн у банці зазвичай досить сухий, трохи клейкий, легко розминається на фрагменти. Завдяки низькій вологості суміш можна курити відразу ж, заздалегідь не підсушуючи. Виглядає бленд строкато, навіть ошатно - мимоволі на думку спадають барвисті наряди Коломбіни. У тютюні змішалися світло-вохристі стрічки Вірджинії, невеликі лимонні пластівці орієнтального тютюну і деяка кількість темних фрагментів - теракотових і шоколадних.

Смак тютюну такий само неоднозначний і різноплановий, як і аромат

heart-and-home-white-knight-tobacco-releaseВсім, хто сподівається, закуривши WhiteKnight, знову відчути впізнаваний смак Балканського зібрання, варто врахувати, що ця суміш - не клон і не ідентична копія. Вона дещо солодша, ніж версія 60-х років, в ній трохи менше Латакії, а орієнтальний тютюн звучить яскравіше. Тютюн середньої міцності, його смак такий само неоднозначний і різноплановий, як і аромат. Основою смаку служить Вірджинія - гладка, м'яка, в ній можна вловити слабкий аромат цитрусових. Це звучання залишається незмінним, поки ви курите трубку - ковзає на периферії, але ніколи не виривається вперед. Перше, що відчувається в суміші - це Латакія, копчена, деревна, насичено-солодка. Часом прослизає гострувата, густо-пряна нотка Йеніджі. Ближче до середини чаші вступає орієнтальний тютюн. Він дарує свіжу кислинку та багатство ароматів - можна розрізнити звучання квітнучої сливи, каррі і лимона. Плавність - це явно не той епітет, який можна застосувати до цієї суміші. Її смак постійно змінюється і переходить від ніжно-молочного до пекучого і насиченого.

Неоднозначний бленд, який обговорюють і ніяк не дійдуть згоди. Хтось вважає його кращим за свого попередника, хтось - відверто гіршим. Когось чарує мінливість смаку, когось дратує. Тому утримаємося від будь-яких оцінок. Цей тютюн з тих, які завжди залишаться предметом суперечок -мабуть, в цьому його принадність.

21 травня 2021