Що потрібно знати про люльку Apple

Сьогодні ми розповімо про одну з найпопулярніших форм люльок - Apple (Яблуко). Мабуть, у кожного трубокура в арсеналі є хоча б одна люлька Apple. У цьому немає нічого дивного - вона виглядає гармонійно і дуже зручна. Її сміливо можна назвати класичною і навіть культовою, тому ми зібрали воєдино найбільш корисну та цікаву інформацію про неї. Ви дізнаєтеся, як відрізнити настільки схожі форми, як Apple, Billiard, Diplomat, Prince і Author.

Як виглядає трубка Apple?

Apple придбала популярність ще в 20-х роках минулого століття і не здає позиції до цього дня. У назві цієї трубки немає ніякої загадки - її чаша дійсно нагадує яблуко. Класичним для Apple вважається таке співвідношення, коли довжина чубука дорівнює висоті чаші, але сьогодні багато майстрів-люлькарів так чи інакше відхиляються від стандарту і привносять особливості та відмінні риси. Цікаво, що у Великобританії більш популярні трубки з невеликою чашею, а на континенті - з більшою.

Часто трубки і з прямим, і з вигнутим мундштуком називають Apple, але насправді моделі з вигнутими чубуком і мундштуком виділяють в окремий клас - Bent Apple. Серед них розрізняють full bent - повністю вигнуту, half-bent (1/2) (дуже популярний варіант), 1/4 і 1/8 (вигнуту лише злегка). Для наочності наводимо таблицю.

Як і багато інших моделей люльок із зігнутим мундштуком, Bent Apple стали модними в кінці XIX ст., але втратили популярність в першій третині наступного століття. Але надовго в забутті вони не залишилися - вже до 60-х років вони знову зайняли колишні позиції. Мундштуки такої форми все ще залишаються популярними.

Як відрізнити Apple від схожих люльок?

Часто трубки форми Apple плутають з його близькими родичами. Проведемо невелику порівняльну характеристику.

1. Apple і Billiard. У першої люльки чаша заокруглена, у другої - циліндрична.

2. Apple і Prince. У Prince злегка плеската чаша і мундштук з легким вигином.

3. Apple і Diplomat. Мундштук дипломата не круглий, а овальний. Чаша плеската.

Зрозуміло, майстри не завжди дотримуються строгих стандартів і змінюють окремі елементи трубки заради того, щоб втілити свій задум. Ось, наприклад, робота іменитого італійського майстра Бальдо Бальді. Як бачите, він навмисно змінив форму чаші і зробив її більш округлою, як справжнє яблуко. Цей ефект посилюється і завдяки природному малюнку бриара і червоному кольорі поверхні.

Люлька Apple - відмінний вибір для новачків. Вона добре куриться, зручно лежить в руці, легко чиститься і виглядає дуже витончено і благородно. Саме тому через довгі роки існування Apple знаходяться на вершині популярності та прикрашають колекції багатьох любителів люльки.

17 травня 2021