Cabbies Mixture. Огляд новинки від Samuel Gawith

Якщо ви хочете спробувати суміш в дусі класичних Three Nuns або Escudo, варто звернути увагу на Cabbie's Mixture - новинку 2015 року від Samuel Gawith. Це перший spun cut бленд в портфоліо Samuel Gawith, але, всупереч знайомій приказці, результат не розчарував.

Склад суміші більш ніж простий - Вірджинія з додаванням Періко, а ось нарізка досить специфічна. Спочатку тютюн укладають шарами, потім згортають в щільні джгути і витримують. Після суміш нарізають тонкими монетками. Виготовлення та витримка джгутів - довгий і трудомісткий процес, тому такий спосіб нарізки зустрічається рідко.

Суміш оксамитова, пружна, в міру волога

Аромат зі щойно відкритої банки доноситься дивно тонкий і свіжий - відчуваються запашні ноти польових трав і лимонна кислинка, які контрастують з землистим, майже мускусним звучанням шкіри.

Зовнішній вигляд суміші залишає двоякі відчуття - монетки досить неакуратні, не завжди цілісні,часом трапляються стрічки або пластівці, які відшарувались. Але зате колір і текстура вище за всякі похвали. У тютюні переважають два кольори - сирої Сієни і шоколадно-кавовий, їх розбавляють бурштинові і каштанові вкраплення. На дотик суміш дуже приємна - оксамитова, пружна, в міру волога. До речі, про вологість - завдяки способу нарізки тютюн надовго зберігає свій первісний стан. І, як багато інших сумішей, Cabbie's Mixture стає тільки краще, якщо полежить на вашій полиці кілька місяців.

Смак тютюну немов перетікає від однієї ноти до іншої

Поєднання Вірджинії і Періко виявилося більш ніж вдалим - смак суміші соковитий і пряний, але більш гладкий, ніж у багатьох бландах з Періком. Початок трубки досить різкий: в ньому однозначно переважає Перик - перцевий, з відчутною часткою мускусу і коріандру. Але дуже скоро смак вирівнюється і в нього вливається щільна природна солодкість Вірджинії. Тоді починають розкриватися фруктові ноти, ароматна лимонна кислинка, звучанняпрогрітого сонцем сіна. Але при цьому ароматність Періко нікуди не зникає - вона грамотно доповнює суміш і розкриває нові грані смаку: в Cabbie's Mixture відчувається копчено-солодкі родзинки, ароматне какао і навіть горіхово-землисті відтінки. Мабуть, саме до кінця чаші солодкість Вірджинії розкривається найповніше. Але не чекайте різких стрибків смаку: він м'яко і повільно змінюється, немов перетікає від однієї ноти до іншої.

Куриться суміш дуже добре - вона досить швидко запалюється і повільно горить, залишаючи в чаші тільки м'який білий попіл. Дим тютюну викликає бурю захоплення: він солодкий, гостроватий, щільний і дуже багатий.

Ця суміш одночасно і відкрила нову сторінку в виробництві Samuel Gawith, і стала ще одним гідним дітищем компанії. Для багатьох трубкокурів вона цікава тим, що Перик відчувається дуже м'яко і тонко, а це рідкість для сумішей з його участю. Саме стриманість Періко дала можливість розкритися смаку так повно.

21 травня 2021